Rusza pociąg do przedsiębiorczości

551 odsłony

Najbliższe spotkania w ramach zainicjowanego przez Polskie Stowarzyszenie Sprzedaży Bezpośredniej Programu Wspierania Przedsiębiorczości Studentów, odbędą się na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

Patronat nad nimi objął prodziekan wydziału ds. studiów stacjonarnych, dr Zbigniew Nasalski. Patronat medialny nad programem sprawuje „Gazeta Studencka” oraz portal Dla Studenta. Współorganizatorem olsztyńskiej edycji programu jest Studenckie Koło Naukowe Zarządzania Zasobami Ludzkimi Creative.

Część szkoleniowa PWPS rozpocznie się 4 marca br., wykładem pt.: „Mikroprzedsiębiorczość jako pomysł na start” poprowadzonym przez Edytę Kurek, przewodniczącą zarządu PSSB, dyrektora generalnego network marketingowej firmy Herbalife Polska Sp. z o.o. Tego samego dnia odbędą się również warsztaty umiejętności „Kim będę, gdy skończę studia? Moje cele zawodowe”, które zostaną poprowadzone przez trenerkę Beatę Kalinowską.

Natomiast 10 marca br. odbędzie się panel dyskusyjny pod tytułem „Mikroprzedsiębiorczość – wolny wybór czy konieczność?”, stwarzający sposobność do wymiany poglądów na tematy dotyczące przedsiębiorczości pomiędzy doświadczonymi ludźmi biznesu, a początkującymi przedsiębiorcami. W panelu wystąpią: dr Jacek Męcina (doradca zarządu PKPP Lewiatan, były wiceminister gospodarki i pracy), Jacek Maj (współwłaściciel Pracowni Projektowej S.C. Agata Szczepańska-Maj, Jacek Maj) oraz dr Sylwia Stachowska, adiunkt w Katedrze Organizacji i Zarządzania Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, która będzie moderowała spotkanie.

Zarówno część szkoleniowa, jak i panel dyskusyjny odbędą się w auli wydziału nauk ekonomicznych, Katedra Metod Ilościowych, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, ul. M. Oczapowskiego 4. Wykład i szkolenie 4 marca rozpoczynają się o godz. 13:00, natomiast debata 10 marca rozpoczyna się o godz. 11:00.

Program Wspierania Przedsiębiorczości Studentów skierowany jest do ludzi młodych, otwartych na świat, wykazujących odwagę, by podejmować ryzyko i samodzielnie kształtować swą przyszłość zawodową. Prócz edukacyjnego wsparcia aktywności gospodarczej studentów, celem programu jest promowanie mikroprzedsiębiorczości, czyli działalności gospodarczej prowadzonej przez małe, najczęściej jednoosobowe firmy. W polskich realiach potencjał tego sektora, generującego istotną część dochodów w wielu rejonach Europy i w USA, nadal pozostaje niewykorzystany.

Poprzednie odsłony Programu (maj 2009 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz na przełomie listopada i grudnia na Uniwersytecie Rzeszowskim) cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród wiążących swoją przyszłość z przedsiębiorczością studentów.

Mogą Cię również zainteresować