Jak prowadzić bezpieczny sklep internetowy?

przez Magdalena Gołębiewska

W Polsce mamy już ok. 10 tys. sklepów internetowych. Kupujący w nich nie obawiają się o swoje dane i pieniądze, bo sprzedawcy przywiązują coraz większą uwagę do bezpieczeństwa.

www.agito.pl
www.agito.pl

Prowadzenie sklepu internetowego wymaga nie tylko dobrego pomysłu, założenia działalności gospodarczej, wykupienia domeny i zaopatrzenia w towar. Jest to także poważna kwestia prawna. Bezpieczne funkcjonowanie e-sklepu zapewni przestrzeganie licznych regulacji, także tych towarzyszących „tradycyjnym” formom prowadzenia działalności gospodarczej.

Miedzy innymi o takich zagadnieniach będzie mowa podczas jednego z listopadowych seminariów z cyklu Akademia Prawa Komputerowego organizowanego przez Centrum Promocji Informatyki. Uczestnicy dowiedzą się także jak ważna jest w świetle prawa ochrona danych osobowych klientów i rola regulaminów w sklepach internetowych. Patronami spotkania są serwis Bankier.pl oraz największy operator płatności internetowych w Polsce – firma PayU.

– Dobrze prowadzony i zabezpieczony sklep internetowy to udane i bezproblemowe zakupy dla kupującego, który chętnie do niego powróci. Najwyższe bezpieczeństwo transakcji zawieranych w sieci zagwarantuje współpraca sklepu z agentem rozliczeniowym – mówi Maciej Szmigiel z PayU. – Decydując się na wybór e-sklepu kupujący często oceniają jego wiarygodność właśnie na tej podstawie – dodaje.

Każdy właściciel sklepu internetowego, który myśli o nawiązaniu współpracy z operatorem płatności internetowych powinien najpierw zweryfikować czy dany podmiot funkcjonuje jako Agent Rozliczeniowy nadzorowany przez NBP. Można to sprawdzić choćby na stronie www.nbp.pl.

Seminarium „Prawne Zasady Bezpiecznego Prowadzenia Sklepów internetowych” jest skierowane do przedsiębiorców prowadzących sklepy internetowe oraz do osób, korzystających z takich sklepów, a więc kupujących. Odbędzie się ono 16 listopada
w Warszawie. Więcej informacji na temat tego wydarzenia znajduje się na stronie: www.cpi.com.pl.

Mogą Cię również zainteresować