Pierwsza specjalność z zakresu DS/MLM na świecie w gliwickiej GWSP!

przez Marek Wyrzychowski

W Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości powstała pierwsza na świecie specjalność pozwalająca młodym ludziom poznać lub rozszerzyć tajniki prowadzenia biznesu w ramach systemu DS/MLM (sprzedaży bezpośredniej i multi level marketingu). W tym zakresie od 1 października br. można się tam edukować na kierunku ekonomia, na razie w ramach licencjatu.

A wszystko pod patronatem GRUPYMLM i „Network Magazynu” – jedynego w Polsce, niezależnego pisma o branży sprzedaży bezpośredniej i marketingu sieciowego (MLM).

Coraz silniej wzrasta zainteresowanie działalnością w ramach systemu DS/MLM wśród polskiej młodzieży. Według danych Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej już ponad 3,5% ludzi w wieku produkcyjnym oficjalnie zajmuje się tą formą zarabiania pieniędzy i buduje ten biznes w Polsce.

– To jest ogromne wyzwanie dla naszej uczelni. Jako pierwsi na świecie opracowaliśmy autorski program nauczania przy współpracy z praktykami biznesu DS/MLM i naukowcami. Naszych studentów chcemy nauczyć profesjonalnego i praktycznego podejścia do tej formy biznesu, ukazując im tajniki sektora direct selling i network marketing z uwzględnieniem specyfiki rynku krajowego. Jednocześnie pragniemy podkreślić afirmowy charakter tej specjalności, gdzie patronat nad nim objął niezależny periodyk „Network Magazyn” – powiedziała nam dr Alina Vogelgesang, rektor Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości.

Zapotrzebowanie na wiedzę wśród osób zajmujących się działalnością DS/MLM jest ogromne i z roku na rok wzrasta. Młodzież coraz częściej poszukuje alternatywnych form biznesu i właśnie tej dziedzinie osiąga sukces i satysfakcję. – Potrzeba edukacji wśród osób zajmujących się branżą MLM jest bardzo silna. Świadomość, że wreszcie mogą profesjonalnie nauczyć się podejścia do tego biznesu jest ogromnym krokiem i historycznym wydarzeniem dla całej branży – komentuje Paweł Borecki, laureat prestiżowego konkursu Polish National Sales Awards w kategorii „Menedżer Branży MLM”, członek elitarnego Klubu TOP Liderów MLM.

O rosnącym zainteresowaniu branżą DS./MLM świadczy również liczba bronionych prac dyplomowych – licencjackich i magisterskich z zakresu sprzedaży bezpośredniej i marketingu sieciowego na polskich uczelniach.

– Zainteresowanie tą branżą wśród studentów obserwujemy od kilku lat poprzez wzrost liczby prac licencjackich z zakresu DS/MLM bronionych przez studentów ekonomii w GWSP. Studenci chętnie poruszają problemy związane z działalnością tego biznesu w swoich projektach zaliczeniowych. Rok temu nasza absolwentka Judyta Przybyła otrzymała nagrodę Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej za najlepszą pracę licencjacką z zakresu DS/MLM w Polsce – stwierdza dr Alina Vogelgesang.

Studenci mają możliwość studiować specjalność „Ekonomikę przedsiębiorstw sektora DS/MLM” w trybie dziennym i zaocznym na kierunku ekonomia przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi komunikacji Claud A. Claud A czyli chmura edukacyjna, która pozwala studentom aktywnie uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w GWSP w Gliwicach niezależnie od miejsca, gdzie oni przebywają – w kraju czy za granicą. Student może brać udział w zajęciach w siedzibie uczelni lub zdalnie – poprzez chmurę edukacyjną.

– Na chwilę obecną jest to najnowocześniejsza platforma edukacyjna w kraju, wykorzystująca wielostrumieniowy system przekazywania informacji. Dzięki niej student przy niewielkich wymaganiach sprzętowych może aktywnie i czynnie uczestniczyć w zajęciach przy wykorzystaniu komputera, tableta czy smartfona – mówi autor CLaud A mgr Artur Kornatka, koordynator Zespołu Programowania Systemowego WSB-NLU w Nowym Sączu.

Dlaczego warto?

 • Uzyskasz gruntowną wiedzę z zakresu funkcjonowania  przedsiębiorstw sektora DS/MLM  i ich rozwoju z uwzględnieniem specyfiki rynku krajowego i zagranicznego, którą  będziesz umiał zastosować w praktyce gospodarczej.
 • Zdobędziesz umiejętności menedżerskie w zakresie negocjacji handlowych, technik sprzedaży, tworzenia relacji z klientem, budowy struktur sprzedażowych niezbędnych w branży DS/MLM.
 • Uzyskasz wiedzę z zakresu specyfiki planów rozwojowych firm DS/MLM oraz marketingu w firmach DS/MLM, którą odniesiesz do rzeczywistości gospodarczej.
 • Pozyskasz niezbędną wiedzę oraz umiejętności praktyczne zarówno w zakresie handlu i dystrybucji towarami przemysłowymi (dobrami inwestycyjnymi) jak i produktami konsumpcyjnymi w branży DS/MLM.
 • Sam dobierzesz przedmioty, które chcesz studiować w ramach tej specjalności.
 • Udoskonalisz szereg umiejętności menedżerskich poprzez liczne warsztaty i treningi menedżerskie oraz gry biznesowe.
 • Studiujesz poprzez nowoczesne i elastyczne narzędzia komunikacji, ograniczając czas na dojazdy do siedziby uczelni (studia są wspomagane systemem Cloud A).
 • Uzyskujesz wiedzę praktyczną dzięki doświadczonym wykładowcom akademickim i praktykom biznesu DS/ MLM, specjalistom, konsultantom i doradcom z zakresu sprzedaży, marketingu, dystrybucji.
 • Masz możliwość uczestnictwa w bezpłatnych kursach i warsztatach realizowanych w GWSP.
 • Możesz uzyskać certyfikat ukończenia treningów i szkoleń firmy Training Partners.
 • Uzyskasz zniżki na kursy, warsztaty, szkolenia i studia podyplomowe w GWSP.
 • Dla zainteresowanych praktyki w środowisku biznesu.
 • Możesz łączyć kilka specjalności w całym cyklu dydaktycznym.

Więcej informacji o specjalności można uzyskać na stronie internetowej uczelni: http://gwsp.gliwice.pl/www/?q=node/15

Alina Warzecha jest doktorem nauk ekonomicznych, rektorem w Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości. Doradca ekonomiczny firm i przedsiębiorców zarówno tradycyjnych, jak również marketingu wielopoziomowego. Przedsiębiorca, właściciel firmy PHU ALPIO. W swojej karierze zawodowej wielokrotnie pracowała w charakterze specjalisty ds. marketingu, specjalisty ds. public relations, nauczyciela, lektora języka angielskiego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Uczestniczka wielu konferencji naukowych krajowych i międzynarodowych. Autorka wielu opracowań naukowych i badań m.in. na potrzeby Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Prelegent wykładów otwartych oraz warsztatów z ramienia Fundacji FOR prof. Leszka Balcerowicza. Wyróżniona Nagrodą Rektorską Rektora GWSP za działalność edukacyjną wśród młodzieży na rzecz przedsiębiorczości. Jako pierwsza w Polsce założyła i opracowała autorskie, afirmowe „Seminarium menedżera MLM”. Autorka pierwszej w Polsce pracy naukowej o marketingu sieciowym „Multi Level Marketing w gospodarce rynkowej”. Prowadzi bloga dotyczącego biznesu MLM i przedsiębiorczości http://alinawarzecha.blogspot.com/  

Mogą Cię również zainteresować