Polecamy nowe książki biznesowe

przez Marek Wyrzychowski

Otrzymaliśmy do recenzji dwie, świetne jak się okazało, nowe książki biznesowe. Obie zasługują na polecenie ich naszym Czytelnikom, a pierwsza jest pozycją, która koniecznie powinna się znaleźć w księgozbiorze każdego menedżera, biznesmena, przedsiębiorcy…


Obowiązkową lekturą jest „Biznes po prostu” autorstwa znanego biznesmena Leszka Czarneckiego. To znakomita lektura zarówno dla tych, którzy chcą sprawdzić się w biznesie, jak i tych, którzy już prowadzą małe firmy i szukają pomysłu na ich rozwinięcie. Adresowana jest również do przedsiębiorców, którzy osiągnęli sukces i starają się utrzymać pozycję lidera. Książka jest wyjątkową pozycją na naszym rynku. Napisana przez autora, który równie przekonywająco mówi o skromnych początkach swojej kariery biznesowej, jak i o doświadczeniach kierowania jedną z największych, prywatnych grup kapitałowych w Polsce. Czytając odnosi się wrażenie, że nie ma tam refleksji czy porad, które nie wynikałyby z jego własnych, nie zawsze pozytywnych doświadczeń. Leszek Czarnecki po prostu w interesujący sposób wprowadza w tajniki przedsiębiorczości a Czytelnik uczestniczy w praktycznej edukacji ekonomicznej, popartej wieloma konkretnymi przykładami.


Drugą polecaną książką jest „100 sposobów motywowania innych”. Stanowi ona podsumowanie wielu lat prowadzonych z powodzeniem szkoleń z przywództwa i działalności trenerskiej autora bestsellerów Steve’a Chandlera i prawnika Scotta Richardsona. Książka jest kontynuacją dwóch poprzednich wydawnictw Chandlera: „100 sposobów motywowania siebie” oraz „Reinventing Yourself”. Ten ważny, przyjazny Czytelnikowi, inspirujący przewodnik przeznaczony jest dla kierowników, menedżerów, sprzedawców i innych profesjonalistów, jak również dla tych, którzy aspirują do tych stanowisk. Jeśli chcesz motywować innych, naucz się motywować siebie. Idź za radą i wskazaniami autorów: jak zwolnić tempo i osiągnąć nowy poziom koncentracji? Dlaczego podzielność uwagi to mit, a nie zaleta? Celem jest upraszczanie naszego życia. Jak spożytkować najlepsze cechy twoich pracowników? Jak uniknąć szkodliwego, obsesyjnego rozmyślania o słabościach? Jak egzekwować odpowiedzialność? Proste i kreatywne przykłady. Jak polubić sztukę przyjaznej konfrontacji? Szczerze? Polecamy lekturę… Obie pozycje do nabycia w wydawnictwie Studio Emka.

Mogą Cię również zainteresować