Your Akuna Day 2008

przez Maciej Maciejewski
811 odsłony

Your Akuna Day 2008Maciej Maciejewski 19 stycznia br. byliśmy w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie na drugiej już gali "Your Akuna Day", którą zorganizowała dla swoich współpracowników firma Akuna Polska Sp. z o.o. Na imprezę przybyło ok.

W gali uczestniczyli twórcy i najbardziej zasłużeni menedżerowie tego międzynarodowego koncernu, m.in.: Zdenka Forst – prezydent Akuna Health Products, Rene Lelek – prezydent Akuna International Incorporated, Andrzej Bizoń – dyrektor Akuna International Incorporated, dr Sohrab Khoshbin – twórca preparatu Alveo, dr Jaromir Bertlik, Tomasz Kwolek – prezes zarządu Akuna Polska, Bogusław Dudzik – wiceprezes zarządu Akuna Polska oraz Bogusław Pytlik – prezes zarządu Akuna Deutschland. Galę "Your Akuna Day" rozpoczął dr Robert Gwiazdowski z Centrum im. Adama Smitha, który zaprezentował niekonwencjonalny, szczery i na czasie wykład, zatytułowany:

 

Polska – przyczajony tygrys, ukryty smok

– Skąd się bierze dramatycznie wysoka emigracja? Stąd, że ludzie w Polsce nie mają możliwości działania. Prezydent Kaczyński, kiedy był w Anglii podobno powiedział, że w Londynie zostają tacy gorsi Polacy. I wybuchł skandal. Ale on miał rację. Bo co to za sztuka znaleźć sobie w Anglii robotę? Albo np. firmę tam założyć. 15 minut przez internet – klik – i już. Prawdziwi bohaterowie zostają rzeczywiście tutaj, nad Wisłą. I wojują z prezydentem, premierem, żeby móc robić to, co umieją najlepiej – prowadzić własną działalność gospodarczą. Polski przedsiębiorca jest najlepszy. Czy wyobrażacie sobie, Anglika, Francuza albo Włocha, który w Polsce prowadzi firmę MSP? (.) Istnieje takie pejoratywne określenie "Polak kombinator". Ale od kombinowania mamy bardzo krótką drogę do kombinatoryki. Polak to taki "Flexy Man", który potrafi się przystosować do określonych warunków i działać. Wykorzystujmy to.

Goście

Następnie usłyszeliśmy kilka słów przesłania skierowanych bezpośrednio do Akunowiczów od Andrzeja Bizonia, dyrektora Akuna International Incorporated. Po nim wystąpiła Katarzyna Piotrowska, redaktor naczelna firmowego pisma Akuny – "Zdrowie i Sukces". Współpracę firmy z Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii i jej wkład w badania nad polskim sztucznym sercem zaprezentował Marek Krzyśków – dyrektor medyczny FRK. Dyrektor sprzedaży i marketingu z Ford Motor Company, Bolesław Głód, wyemitował historię swojego koncernu. Podziękował wszystkim 500 liderom Akuny, którzy w swojej pracy korzystają z samochodów Forda. Aby ułatwić pracę swoim menedżerom, również prężnie, na preferencyjnych warunkach, Akuna współpracuje z operatorem telefonii komórkowej ERA, o czym podczas gali opowiedzieli Bartosz Bednarski, koordynator sprzedaży rynku korporacyjnego PTC ERA oraz Iwona Kowalska, kierownik działu sprzedaży biznesowej firmy Euroton.

Biznes na długie lata

Po przerwie wysłuchaliśmy przemówienia prezesa Tomasza Kwolka: – Dzięki naszej wspólnej pracy, dzięki wspólnemu rozwojowi z roku na rok wzmacniamy swoją pozycję – nie tylko na rynku krajowym ale również globalnym. Sukces Akuny to sukces każdego z nas. Cieszymy się razem wspólnymi sukcesami i wspieramy się w trudnych chwilach. Wszyscy jesteśmy niezależnymi przedsiębiorcami, jesteśmy partnerami we wspólnym biznesie. Akuna to nie tylko sposób na zarobienie pieniędzy! To sposób na to, jak pomóc bliskiej osobie, to sposób na to aby być zdrowszym, rozwijać swoja osobowość, to edukacja, szacunek dla siebie, zaufanie, doświadczenia, profesjonalizm, duma, bezpieczeństwo. Prowadzimy politykę  wzajemności i dlatego częścią naszej wspólnej strategii musi cały czas być: partnerstwo, współpraca, wzajemne  zaufanie i lojalność. Nade wszystko cenimy etykę i postępowanie zgodne z dobrą praktyką gospodarczą. Nasz wspólny sukces budujemy na wartościach społecznych, jakimi są otwartość na drugiego człowieka i szacunek wobec jego niezależności i odrębności. Na takich właśnie fundamentach możemy budować wspólny stabilny biznes na długie lata.

Mogą Cię również zainteresować