„Русский (…) иди на хуй!” Oriflame sprzedaje rosyjską fabrykę

przez Maciej Maciejewski
809 odsłony

Koncern Oriflame, w ramach ogłoszonego wcześniej strategicznego przeglądu swoich aktywów w Rosji, zdecydował się na zbycie swojego zakładu produkcyjnego, usytuowanego na terenie tego kraju. Firma podpisała już wiążącą umowę z Arnest Management LLC (Arnest), która nabędzie 100% udziałów w Cetes Cosmetics Russia.

źródło: Oriflame.ru

„Arnest jest największym producentem perfum, kosmetyków i produktów gospodarstwa domowego sprzedawanych w opakowaniach aerozolowych w Rosji i zapewni bezpieczne zatrudnienie dla osób pracujących w tej fabryce, a także zapewni ciągłą dostawę produktów do klientów, w tym kupujących wyroby Oriflame. Transakcja ma zostać sfinalizowana w drugim kwartale tego roku” – informuje spółka.

Wczoraj na ten temat odbyła się w naszej redakcji ciekawa dyskusja. – Ruch niby humanitarny, ale jednak dla niektórych kasa jest ważniejsza od honoru. Ja bym oddał taką fabrykę mordercy Putinowi wysyłając mu na Kreml odpowiedni dokument z przekazaniem własności, okraszony nagłówkiem „иди на хуй!” – skomentował jeden z naszych redaktorów.

– A ja uważam, że taka sprzedaż to lepsze rozwiązanie. Oczywiście o ile właściciele Oriflame nie przeznaczą pozyskanych w ten sposób funduszy na kolejne, firmowe bankiety. Ja bym za całą sumę ze sprzedaży kupiła sprzęt dla ukraińskich żołnierzy – stwierdziła nasza graficzka.

Mogą Cię również zainteresować