40 tys. dolarów za odnalezione luki na Fb

przez Marek Wyrzychowsk
606 odsłony

Po wprowadzeniu niecały miesiąc temu programu wynagradzania za znalezione błędy w witrynie, FB zapłacił już 40 tyś dolarów. Zdaniem specjalistów uruchomienie tego programu było dobrym posunięciem.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Pod koniec lipca 2011 roku przedstawiciele społecznościowego giganta Facebook zapowiedzieli uruchomienie programu wynagradzania hakerów wyszukujących błędy w witrynie. Wbrew pozorom wprowadzenie takiego rozwiązania nie było łatwe, bo w usłudze tak dużej jak Facebook, nietrudno o niedopatrzenia, nawet pomimo tysięcy zatrudnionych programistów.

Na swoich oficjalnych stronach Facebook poinformował, że w przeciągu 21 dni od uruchomienia programu wypłacono już 40 tys. dolarów programistom, którzy zgłosili poważne luki bezpieczeństwa. Z całej wypłaconej kwoty aż 7 tys. dolarów trafiło do jednego internaty. Udało mu się odnaleźć sześć istotnych błędów związanych z bezpieczeństwem przechowywania informacji użytkowników.

Firma kierowana przez Zuckerberga wypłaca nagrody od 500 do 5 tys. dolarów, dzięki czemu jest to interesująca propozycja dla poszukiwaczy błędów. Nagrody mają także zniechęcić hakerów do innych metod zarabiania na lukach w bezpieczeństwie, w tym na przykład na handlowaniu informacjami użytkowników. Za wyszukiwanie błędów w swoich usługach płacą także Google oraz Mozilla.

Mogą Cię również zainteresować