5 największych mitów o zmiękczaczach i dlaczego płyn Lila Fashion jest najbardziej popularny

przez Katarzyna Wagner

Znasz zmiękczacze DEDRA? Jeśli jesteś kobietą od 30 do 50 lat to z pewnością. Właśnie spotkaliśmy się z kierownikiem firmy, który wszystko nam o nich opowie i zdradzi nam ich tajemnice. Sprawdzimy 5 plus 1 największych mitów o płynach zmiękczających tkaniny, które krążą wśród ludzi. Ponadto poznamy EKO nowość – GoEco butelki na zmiękczacze z recyklatu.

Network Magazyn: Zmiękczacz tylko pachnie. Ale musi pachnieć wyraźnie… Jak to uzyskać?

DEDRA: Główną funkcją zmiękczacza jest prostowanie złamanych włókien materiałów podczas prania. Wyjątkowość płynów zmiękczających DEDRA polega na tym, że do zmiękczania tkanin zastosowaliśmy dwa składniki. Jest to Antistaticum, który znajdziemy w większości zmiękczaczy oraz ELASTIL ME, który jest unikalny dla płynów DEDRA. Nie ma go żaden inny zmiękczacz premium na rynku.

ELASTIL ME jest podobny do substancji w szamponach. Z każdym praniem ubrania stają się coraz bardziej miękkie. Dzięki temu pranie lepiej się prasuje, a niektórzy klienci nie prasują koszulek już wcale.

Wartością dodaną zmiękczaczy jest zapach. Staramy się stosować wyłącznie perfumy kosmetyczne lub hipoalergiczne w znacznie wyższych stężeniach niż zwykle u konkurencji. Zapachy te są droższe, ale odwdzięczają się nam tym, że skóra naszych klientów i ich dzieci z nimi nie cierpi. Mamy regularnie dziękują nam za te płyny zmiękczające.

Network Magazyn: Sprzedawca mówił, że zmiękczacz niszczy suszarkę. Naprawdę mam używać chusteczek?

DEDRA: Niestety, czasami spotykamy się z tym stwierdzeniem. Wzięliśmy więc wszystkie instrukcje obsługi suszarek od AEG, Bosch, Electrolux, Siemens aż po ZANUSSI. Instrukcje suszarek są bowiem dostępne w internecie. We wszystkich podano, że zmiękczacze do tkanin można stosować zgodnie ze wskazówkami ich producenta. My bezpośrednio na butelce podajemy zalecaną dawkę do suszenia prania w suszarce.

Powiem szczerze, że kilkukrotnie pytałem menedżerów w tych firmach, którzy powiedzieli mi, że nikomu nic nie zabraniają i tylko proszą o przestrzeganie dozowania zmiękczacza. Paradoks polega na tym, że chusteczki do suszarek nasączone są taką samą substancją, z której produkuje się płyn zmiękczający. Jest to tak naprawdę „zmiękczacz w chusteczce”.

Stosuję płyny DEDRA w suszarkach już od 2003 roku. Wówczas przy zakupie sprzętu sprzedawca w sklepie elektrycznym twierdził, że suszarka niszczy ubrania – robi w nich dziury i kurczy je. Wtedy ludzie wierzyli w inny mit, więc nadszedł czas na obalenie kolejnego o tym, że zmiękczacze zalepiają filtry w suszarkach. Tak przy okazji, proszę zgadnąć, ilu klientów skarżyło się w ciągu 24 lat istnienia firmy DEDRA na to, że płyn zmiękczający zniszczył im suszarkę? Żaden.

Network Magazyn: Drogeria bez opakowań jest cool! Czy prawdą jest, że gospodarka o obiegu zamkniętym to przyszłość?

DEDRA: Nasza wizja ekologii i zarządzania opakowaniami oparta jest na gospodarce o obiegu zamkniętym. Do produkcji nowych opakowań wykorzystujemy odpady z tworzyw sztucznych (obieg). W ciągu 2 lat planujemy przejść ze wszystkich butelek na butelki GoEco. Są one wykonane w Polsce z sortowanych i oczyszczonych plastikowych odpadów. Butelki GoEco można później ponownie poddać recyklingowi. Niezliczona ilość razy – to wielka zaleta w porównaniu do przetwarzania papieru, który można recyklingować tylko kilka razy.

Przetwarzanie plastiku nie wymaga zasobów naturalnych, np. zużycia wody. Nie jest również energochłonne, tak jak recykling szkła lub metalu. Musimy ponownie wykorzystać posiadane zasoby. Używamy sortowanych odpadów z tworzyw sztucznych do produkcji nowych opakowań na drogerię. Jednocześnie apelujemy do klientów, aby segregowali, ponieważ potrzebujemy surowca na nowe opakowania. Bez ich starannego sortowania to nie będzie działać – segregowanie ma sens!

Gratuluję sieciom drogerii, że zaoferowali nam 4-6 produktów w opakowaniach wielokrotnego użytku. Z drugiej strony reszta asortymentu na półkach wciąż jest w pojemnikach z nowego plastiku lub nawet papieru, gdzie możliwości recyklingu bywają ograniczone do kilku cykli. Same sieci drogerii wiedzą, że nie są w stanie zaoferować przetaczanej pasty do zębów lub kremu bez utraty jakości. My natomiast możemy tworzyć opakowania z recykatu (sortowanego i umytego tworzywa sztucznego) także na te produkty.

Niemożliwe jest również instalowanie stacji butelkowania drogerii i kosmetyków na wszystkie produkty do każdego sklepu w każdym małym mieście lub wiosce. Zamiast tego możliwe jest przejście na opakowania z recyklatu (segregowanego i umytego plastiku). My już oferujemy kompletny asortyment zmiękczaczy tylko w tych butelkach ze 100% recyklatu.

Network Magazyn: Regularnie prasuję koszule. Czy zmiękczacz DEDRA faktycznie ułatwi mi prasowanie?

DEDRA: Tak. Składnik Elastil ME w płynach zmiękczających naprawdę powoduje, że włókna nie łamią się po praniu, a nawet suszeniu. Prasowanie koszul staje się wtedy znacznie prostsze. Komponent ten jest unikalny dla DEDRA INNOVATIONS i nie znajdziecie go w innym zmiękczaczu premium z hipermarketu lub sieci drogerii.

Czy wiecie Państwo, że jeśli dokonacie u nas pierwszego zakupu, otrzymacie zmiękczacz gratis przy utworzeniu konta? Założenie konta jest niezobowiązujące i całkowicie darmowe. Więc każdy ma możliwość wypróbowania naszego płynu zmiękczającego za darmo.

Network Magazyn: Co to jest skoncentrowany produkt? Naprawdę kupuję wodę?

DEDRA: Częste pytanie klientów – czym jest skoncentrowany i nieskoncentrowany produkt? To proste. Skoncentrowany płyn zmiękczający DEDRA ma objętość 750 ml. Nie zawiera tyle wody jak te, które znajdziecie w supermarkecie. Dzięki temu odpowiada to 4,5 litrom nieskoncentrowanego zmiękczacza.

Mniejsze opakowanie dla skoncentrowanego produktu logicznie oznacza również mniej śmieci, a także materiału potrzebnego do wykonania butelki. Podczas transportu mniejszych i lżejszych opakowań powstaje również mniej CO2. Do samochodu zmieści się po prostu więcej zmiękczaczy. Powiem tak… Nie przynoście wody z drogerii. Kupujcie skoncentrowane detergenty w DEDRZE. Kolejną zaletą jest to, że naszą drogerię produkujemy w Czechach i dlatego nie podróżujemy do ludzi przez pół Europy. To także oszczędność CO2 oraz mniej zatłoczone autostrady. Na to, co przewieziemy w jednej ciężarówce, niektóre drogerie potrzebują już dwóch lub trzech ciężarówek.

Network Magazyn: Płyny DEDRA są droższe. I nie wiem jaki wybrać zapach z tych trzydziestu, jeśli nie mogę ich powąchać…

DEDRA: Jeśli spojrzymy na zalecane dawkowanie i zastosowanie perfum premium w zmiękczaczach DEDRA stwierdzimy, że ich cena jest nadal interesująca. Ponadto regularnie powtarzamy różne akcje promocyjne na płyny. Można je wtedy kupić taniej. Następną planujemy na koniec grudnia br.

Wielu klientów korzysta również ze zniżek klubowych, gdzie po utworzeniu konta klubowego zyskują dodatkową zniżkę do 23% bez żadnych zobowiązań. Konto klubowe jest darmowe i można je założyć podczas składania zamówienia.

Ostatnie i często zadawane pytanie „jak pachnie zmiękczacz do tkanin?“ Jeśli nie macie w swojej okolicy „Dedruszki” lub „Dedruszka”, który ma próbki lub przetestowane płyny, ze swojej strony mogę polecić ulubiony Lila Fashion. Większość Dedruszek wypróbowała go jako pierwszy i dlatego najbardziej go kochają. Dla tych, którzy lubią kwiatowe wonie, polecam zapach Magnolia. Jeśli lubi pani świeży aromat to Zazen. Słodszy zapach reprezentuje Fleur de Vanille. Jeżeli zastanawia się pani nad pierwszym zamówieniem to proszę wypróbować jeden z tych zapachów. Jestem pewien, że nie będzie pani żałować.

Mogą Cię również zainteresować