Acer, Asus i Lenovo wypowiadają wojnę Apple

przez Maciej Badowski

Wojna będzie się toczyć o klienta, a wszystkim wyżej wymienionym producentom nie w smak są MacBooki Air. Producenci ci nie chcą dopuścić do zbytniego rozrostu Apple w segmencie 11-14″ laptopów biznesowych.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

W przyszłym roku zapewne czeka nas prawdziwy wysyp nowych ultracienkich notebooków. Według najnowszych doniesień Acer już niedługo zastąpi obecną linię TimelineX nowymi urządzeniami, które poza najnowszymi CPU będą miały matowe matryce, bardzo pożądane przez mobilnych konsumentów oraz innowacyjne klawiatury Finetip. Zapewne nie zabraknie również najnowszej technologii Intel Anti-Theft 3.0.

Podobnie rzecz ma się u Asusa i Lenovo. Przygotowania do kampanii przeciwko małym MacBookom idą pełną parą. Niedawno Asus wprowadził na rynek smukły, aluminiowy model U36 wyposażony w nowoczesne komponenty, najnowsze technologie i pojemny akumulator, a Lenovo zapowiedziało IdeaPada U260.

W obliczu takich poczynań największych producentów laptopów nie dziwi fakt, że Apple już planuje upgrade swoich MacBooków, które mają dostać najnowsze Intelowskie procesory oraz mobilne karty AMD Radeon HD 6000. W obliczu agresywnej konkurencji mimo całej swojej wspaniałości komputery z przestarzałymi Core 2 Duo miałyby niezwykle ciężki żywot.

Mogą Cię również zainteresować