Amerykański zakład produkcyjny Nature’s Sunshine jest teraz zasilany w 100% energią słoneczną

przez Maciej Maciejewski
868 odsłony

Działająca w systemie MLM firma Nature’s Sunshine Products oficjalnie przekształciła swój zakład produkcyjny oddziału hiszpańskiego, który wytwarza większość suplementów ziołowych firmy, w infrastrukturę zasilaną w 100% energią słoneczną.

źródło: Pixabay

Wraz z tym ruchem firma poczyniła znaczne kroki w kierunku osiągnięcia celu ESG, jakim jest przejście własnych zakładów produkcyjnych na w 100% odnawialne źródła energii do 2023 roku. Przejście na energię słoneczną jest również krokiem w kierunku osiągnięcia innych celów ESG, w tym redukcji gazów cieplarnianych (emisje o 50% do 2025 roku, zero odpadów na wysypiskach do 2025 roku w amerykańskich centrach dystrybucyjnych i 33% redukcja odpadów w zakładach produkcyjnych do roku 2025).

– Nature’s Sunshine zobowiązuje się do angażowania się w zrównoważone praktyki biznesowe na każdym etapie naszego łańcucha dostaw i wyznaczyliśmy sobie konkretne cele, aby zachować tę odpowiedzialność. Jestem niesamowicie dumny z tego, co osiągnęliśmy do tej pory – zasilając nasze własne zakłady produkcyjne całkowicie energią odnawialną – i nie mogę się doczekać dalszej współpracy z zespołem tak, aby osiągnąć nasze inne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju i nie tylko – powiedział Trent McCausland, wiceprezes ds. globalnego zrównoważonego rozwoju i transparentności.

Mogą Cię również zainteresować