Amway Polska wspiera budowę kliniki Budzik

przez (Źródło: PSSB)
566 odsłony

09.08.2008:Amway Polska wspiera budowę kliniki Budzik Wiele dzieci po przebytych urazach neurologicznych wymaga długiej i kosztownej rehabilitacji.

30 lipca Ewa Błaszczyk, założycielka i prezes fundacji AKOGO?, ogłosiła oficjalnie zakończenie pierwszego etapu budowy.

30 lipca Ewa Błaszczyk, założycielka i prezes fundacji AKOGO?, ogłosiła oficjalnie zakończenie pierwszego etapu budowy. Współfinansujący budowę Fundusz na Rzecz Dzieci One BY One to globalna kampania Amway, która łączy siły oddziałów firmy, jej pracowników oraz przedstawicieli w celu niesienia pomocy dzieciom w potrzebie. Program wspiera inicjatywy związane bezpośrednio z ochroną zdrowia, edukacją i rozwojem kulturalnym dzieci. Od 2003 na ten cel kompania Amway przekazała prawie 50 milionów dolarów amerykańskich, a wolontarystycznie przepracowano ponad 800 tys. godzin. Udzielono tym samym wsparcia projektom charytatywnym w przeszło 50 krajach, dzięki czemu pomoc uzyskało ponad 5 milionów dzieci z całego świata.

W latach 2008-2010 Amway Polska, w ramach Funduszu na Rzecz Dzieci One BY One, przekaże w trzech transzach 100 tysięcy USD na budowę kliniki Budzik przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

– Czuję, że jesteśmy dziś na właściwym miejscu. Zarówno jako firma świadoma swej misji społecznej, jak też jako organizacja skupiająca tak wielu ludzi wrażliwych na to, co dotyka innych: bliskich, znajomych, sąsiadów. Jesteśmy na właściwym miejscu, gdy wspomagamy pracę Fundacji AKOGO?. Klinika, którą wspólnie zbudujemy to placówka niezwykle potrzebna, a dziś, dzięki kilkuletniej kampanii fundacji AKOGO?, wiemy jak wielka jest to inicjatywa. Dzięki działalności informacyjnej mamy też świadomość skali problemu, ale i mamy świadomość możliwych rozwiązań. Chcemy zatem wspierać budowę kliniki zarówno finansowo, jak też poświęcając jej swój prywatny czas. Jeśli domyślną, niewypowiedzianą częścią nazwy Fundacji AKOGO? miałyby być słowa "to obchodzi" – odpowiadam szybko w imieniu ludzi z mojej firmy: nas, nas to obchodzi. Nas – ludzi, którzy pracują, a także mają rodziny,  bliskich. I dlatego dziś  tu jesteśmy – powiedział Marek Sodolski, dyrektor naczelny Amway Polska, wręczając Ewie Błaszczyk czek na dofinansowanie kolejnych etapów budowy.

30 lipca br. pracownicy i przedstawiciele Amway Polska, wraz z pracownikami siostrzanej firmy Access Business Group, zorganizowali  piknik dla 60 dzieci z oddziału rehabilitacji neurologicznej Centrum Zdrowia Dziecka, na którym przebywają także dzieci objęte opieką Fundacji "AKOGO?".

W spotkaniu piknikowym wzięło udział 45 pracowników i współpracowników firmy, którzy zadbali o organizację, przygotowanie konkursów, gier, warsztatów i poczęstunek. Przede wszystkim jednak czas upłynął im na wspólnej zabawie z dziećmi. Pośród przygotowanych atrakcji nie zabrakło malowania twarzy, elementów muzykoterapii, dogoterapii czy pokazów magii. Za zebrane wśród pracowników fundusze zostały kupione zabawki-pamiątki dla dzieci, których część przekazano klinice Budzik.

W kolejnych latach współpracownicy i pracownicy firmy zaangażują się w prace wykończeniowe kliniki i jej otoczenia. W planach jest też przeprowadzenie wśród przedstawicieli Amway sprzedaży cegiełek na rzecz kliniki.

– Dziękuję wszystkim, których różnorodna pomoc pozwoliła na rozpoczęcie budowy klinik Budzik. Dziś bardzo gorąco pragnę podziękować naszym przyjaciołom z firmy Amway, której fundusz charytatywny One by One współfinansuje projekt budowy. To szczególnie cenne  i miłe, że firma nie poprzestaje na zaangażowaniu finansowym, ale i zachęca swych pracowników i współpracowników do wolontarystycznego udziału w naszym przedsięwzięciu – powiedziała Ewa Błaszczyk, założycielka i prezes Fundacji AKOGO?

FUNDACJA AKOGO? została założona w 2002 roku przez Ewę Błaszczyk oraz ks. Wojtka Drozdowicza (twórcę programu "Ziarno" w TVP). Celem Fundacji  jest stworzenie rozwiązań systemowych dla dzieci po ciężkich urazach mózgu, wymagających długiej, intensywnej i drogiej hospitalizacji oraz rehabilitacji. Fundacja rozpoczęła budowę pierwszej w Polsce wzorcowej kliniki  (na 15 łóżek) przy oddziale rehabilitacji neurologicznej Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu.

(Źródło: PSSB)

Mogą Cię również zainteresować