Amway i kampania Nutrilite™ Power of 5

przez Marek Wyrzychowski
148

Celem kampanii Nutrilite™ Power of 5 jest edukacja zdrowotna oraz dostarczanie suplementów diety i minerałów. Amway chce do końca 2016 roku dostarczyć dzieciom, które są nieprawidłowo odżywiane, 5 milionów sztuk Nutrilite™ Little Bits™.

Jak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia blisko 161 milionów dzieci na świecie nie rozwija się w pełni, a ich wzrost został zahamowany przez niewłaściwe odżywianie i brak składników odżywczych. W późniejszym wieku często zmagają się one z nadwagą. Zarówno zbyt niska waga jak i otyłość zwiększają ryzyko wystąpienia chorób przewlekłych.

Niewłaściwe odżywanie jest zjawiskiem niemal powszechnym, niezależnym od zasobności portfela. Dotyczy dzieci, które mają niedowagę lub nadwagę, albo w których organizmie brakuje składników odżywczych i minerałów.

Zahamowanie wzrostu u małych dzieci może być wynikiem niewłaściwego żywienia w łonie matki lub na wczesnych etapach ich rozwoju. Jeśli w późniejszym okresie życia następuje nadmierny przyrost wagi, wiąże się to ze zwiększonym ryzykiem chorób przewlekłych wynikających ze złego sposobu odżywiania, m.in. cukrzycy.

W celu pełniejszego zdiagnozowania sytuacji i zwiększenia świadomości w zakresie odpowiedniego żywienia zainicjowano Projekt Mapowania Niewłaściwego Odżywiania. Wraz z Global Alliance for Improved Nutrition (GAIN) przeprowadzono specjalne badanie – w kilkudziesięciu krajach, zarówno tych bardziej jak i mniej zasobnych. Okazało się, że jednym z krajów najbardziej dotkniętych niewłaściwym żywieniem są Chiny. Na zahamowanie wzrostu cierpi tam około 8,3 miliona dzieci poniżej 5 roku życia; 5,8 miliona dzieci w tym wieku ma nadwagę lub jest otyłych.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dzieci, którym nie zapewniono podczas pierwszych dwóch lat życia prawidłowego żywienia, często cierpią na zahamowanie wzrostu, mają trudności w rozwoju intelektualnym oraz niską odporność na choroby. Złe odżywanie ma niekorzystny wpływ na edukację dzieci, a w wieku dorosłym osoby te trudniej radzą sobie na rynku pracy.

Stąd pomysł kampanii Nutrilite™ Power of 5 Amway, której celem jest edukacja zdrowotna oraz dostarczanie najmłodszym suplementów diety i minerałów.  Amway chce do końca 2016 roku dostarczyć dzieciom, które są nieprawidłowo odżywiane, 5 milionów sztuk Nutrilite™ Little Bits™.

– Spodziewamy się, że dzięki naszemu zaangażowaniu w dystrybucję 5 milionów Nutrilite™ Little Bits™ do końca 2016 roku skorzysta 14 tys. dzieci w wieku od sześciu miesięcy do 5 lat – powiedział Jeff Terry, światowy menadżer ds. społecznej odpowiedzialności biznesu w Amway. – Nasz koncern jest bardzo zaangażowany w dostarczanie suplementów i mikroskładników Nutrilite™ Little Bits™ do wielu źle odżywianych dzieci. Dzięki temu będą one zdrowsze i będą miały większą szansę stać się szczęśliwymi i zdrowymi dorosłymi – dodał Jeff Terry.

Dzięki kampanii Nutrilite™ Power of 5 suplement Nutrilite™ Little Bits™ jest obecnie darmowo rozprowadzany 14 krajach – celem jest dotarcie do 20 krajów przed rokiem 2019. W ramach kampanii Nutrilite™ Little Bits™ jest przekazywany rodzinom z dziećmi niewłaściwie odżywianymi. Organizacja przeprowadza aktywne działania edukacyjne, zapewnia żywność i przeprowadza kontrolną ocenę – aby mieć pewność, że dzieci rozwijają się prawidłowo. 

Mogą Cię również zainteresować