Bezprzewodowa ładowarka

Jeżeli macie dosyć szukania odpowiednich kabli do ładowania Waszych telefonów, kamer, padów do gier czy innych gadżetów, jeśli macie dość plątaniny zasilających kabli… to urządzenie jest stworzone z myślą o Was.

Już na najbliższych targach technologicznych CES 2011 po raz pierwszy na świecie ma zostać zaprezentowany panel pozwalający na bezprzewodowe ładowanie elektrycznych urządzeń codziennego użytku. Urządzenie, o którym mowa, nosi nazwę ElectroHub, a składa się z płaskiego panelu zawierającego dwa kwadratowe pola.


Zasilanie można będzie podłączyć poprzez port USB i standardowe gniazdo DC.
ElectroHub swoim wyglądem przypomina trochę małą „kuchenkę elektryczną”. Oczywiście nie będzie służył do podsmażania naszych gadżetów, ale do szybkiego i bezprzewodowego ładowania ich baterii. Co więcej, ElectroHub ma być na tyle mały i lekki, aby można go było używać również w podróży. Producent zapowiada kompatybilność z większością akumulatorowych urządzeń na rynku. Na dzień dzisiejszy jest to dość futurystyczne rozwiązanie, przez co ciężko jest w nie uwierzyć. Brzmi odrobinę jak film science-fiction, ale już nie długo będziemy mogli się przekonać czy to faktycznie działa.

Mogą Cię również zainteresować