Biurowe urządzenia wielofunkcyjne

699 odsłony

Ricoh Polska Sp. z o.o. wprowadza cztery urządzenia wielofunkcyjne Aficio™ MP 2851/3351/4001/5001, które kopiują, drukują, skanują, faksują, wykańczają i dystrybuują dokumenty – gotowe są do wykonania dowolnych zadań biurowych.

Zaprojektowane zostały z myślą o przyspieszeniu produkcji dokumentów w średniej wielkości biurach i grupach roboczych. Wydajne i proste w użyciu spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa.


– Nasze nowe urządzenia wykorzystują najnowszą platformę Ricoh, App2Me – wyjaśniają Maaike Giling i Raymond Germers, piastujący stanowiska senior product manager w firmie Ricoh Europe. – App2Me oferuje użytkownikom indywidualny sposób przepływu danych. Mogą oni personalizować ekran kontrolny dodając skróty do najczęściej używanych funkcji. Co więcej, platforma programowa umożliwia obsługę urządzeń z komputerów PC, notebooków lub kompatybilnych smartfonów. Wystarczy, by klienci pobrali niewielkich rozmiarów program na urządzenie mobilne i mogą łączyć się z urządzeniami z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie. Stanowi to nieocenioną pomoc w sytuacji, gdy dynamicznie wzrasta mobilność.

Aficio™ MP 2851/3351/4001/5001 są bardzo wydajnymi systemami. Krótki czas nagrzewania i wyjątkowo krótki czas pierwszego wydruku sprawiają, że użytkownicy nigdy nie muszą czekać na wyniki swojej pracy. Urządzenia kopiują i drukują odpowiednio z prędkością 28, 33, 40 i 50 stron na minutę. Prędkość skanowania wynosi 29 str./min. w przypadku MP 2851/3351 i 31 str./min. dla MP 4001/5001. Wszystkie cztery modele mogą pomieścić ogromną liczbę ryz papieru i działać nieprzerwanie przez długi czas.

Nowe urządzenia wielofunkcyjne Ricoh mogą obsługiwać wiele rodzajów mediów i współpracować z wieloma finiszerami. Ich uniwersalność pozwala użytkownikom tworzyć profesjonalne dokumenty, bez konieczności korzystania z zewnętrznych usług, oszczędzając czas i pieniądze. Niezależnie od tego, czy są to zszywane broszury czy klejone foldery, urządzenia dostarczają gotowe produkty szybko i wydajnie. Papiery specjalnego typu i o dużej gramaturze obsługiwane są od formatu A5 do A3.

Szeroka gama funkcji skanowania zapewnia szybką i tanią dystrybucję cyfrowych dokumentów. Pliki mogą być skanowane i wysyłane na adres e-mailowy, do katalogu na dysku, na strony internetowe czy Novell Netware NCP. Dzięki opcji GlobalScan NX skanowanie jest niezwykle proste.

Aby zapewnić bezpieczeństwo poufnych informacji klienci mogą korzystać z wielu dostępnych opcji. Możliwa jest ochrona kopiowanych dokumentów, szyfrowanie danych na twardych dyskach urządzeń, jak również nadpisywanie starszych danych. Funkcje faksowania również spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa potwierdzone znakiem P2600.

Mogą Cię również zainteresować