Co się dzieję z Nokią?

przez Piotr Hoffmann
450 odsłony

Nokia, cudowne dziecko Finów, coraz bardziej odstaje od konkurentów. Traci udziały w rynku telefonów komórkowych, ale też zaufanie inwestorów – donosi Money.pl, powołując się na „Handelsblatt”.


Nokia przyzwyczaiła nas, że jest jednym z najlepiej kupowanych modeli telefonów. I tak dzieję się od początku ery telefonów komórkowych. Jednak w ostatnim czasie coś zaczęło się zmieniać. Choć tanie modele telefonów Nokia nadal sprzedają się dobrze, znacznie gorzej radzą sobie natomiast najdroższe aparaty nowej generacji opracowane przez ten koncern (Seria N). To te, które miały konkurować np. z iPhonami firmy Apple, sprzedającymi się jak świeże bułeczki.

Na takich, najdroższych urządzeniach można zarobić najwięcej: Apple sprzedaje iPhony z 60% marżą. Marże na tanie, popularne telefony Nokii są zdecydowanie niższe. Natomiast wyniki sprzedaży nowoczesnych urządzeń Serii N wciąż są poniżej oczekiwań
– m.in. z tego powodu Finowie musieli obniżyć swoją roczną prognozę. Od początku 2010 roku akcje Nokii tracą na wartości – czytamy.

Mogą Cię również zainteresować