Do pracy w domu i w biurze

przez Tomasz Głowacki
458 odsłony

Firma Acer od pewnego czasu stara się produkować laptopy, które będą przede wszystkim niezawodne i wydajne. Dzięki temu w Notebookach Aspire 5740 zastosowano szybkie procesory do komputerów przenośnych Intel Core i7, i5 oraz i3 z chipsetem Mobile Intel HM55 Express.

W nasze ręce trafił Acer. Chcieliśmy sprawdzić, czy Aspire 5740 idealnie nadaje się do pracy wielozadaniowej. Od razu co się rzuciło w oczy, a raczej w ręce, to czuła klawiatura z dużymi klawiszami. Zamontowane przyciski multimedialne pozwalają sprawnie operować laptopem. Touchpad typu multi-gesture jest jednym z najlepszych na rynku. Bardzo dobra intuicyjność sprawia, że sterowanie jest łatwe i przejrzyste.


Wyświetlacz LCD o przekątnej 15,6 cala o rozdzielczości HD (1366×768) i formacie 16:9 sprawdzi się dobrze zarówno do oglądania filmów panoramicznych, jak i przy pracach biurowych. Dobrym wyjściem jest zastosowanie panelu LCD z podświetleniem LED, które pomaga w uzyskaniu lepszego obrazu oraz zwiększa czytelność przy słabym oświetleniu, a także nie zawiera rtęci i cechuje się małym poborem mocy.

Właśnie małe zużycie energii jest tak naprawdę największą zaletą tego laptopa. Można bez obaw pracować nawet kilka godzin bez podłączenia do gniazdka.

Czego zabrakło w Aspire 5740? Procesor Core i5 430M nie jest za szybki, przez co mamy czasem wrażenie, że laptop męczy się wykonując niektóre, bardziej złożone zadania. Wyposażony jest w dwa rdzenie i technologię HyperThreading, dzięki czemu może wykonywać cztery wątki jednocześnie.

Podsumowując – jeśli ktoś jest zainteresowany laptopem do pracy w domu, polecamy jak najbardziej. Korzystnie wyglądają również proporcje ceny do jakości. Za taką kwotę mało jest na rynku laptopów, które będą tak niezawodne, jak Acer Aspire 5740

Parametry: Aspire 5740 – 15.6″ HD Acer CineCrystal™ LED LCD, Intel® Core™ i5 430M (2.26GHz, 1066 MHz FSB), 4GB DDR3, 320 GB HDD, DVD-Super Multi DL drive, Bluetooth® 2.1+EDR , 3rd WiFi 2×2 BGN, HDMI, SPDIF.

Mogą Cię również zainteresować