EFBA 2015 za nami. To był czad!

przez Marta Chomicka
1556 odsłony

31 stycznia 2015 roku w warszawskim hotelu Gromada Airport odbyła się druga edycja najważniejszego wydarzenia w branży sprzedaży bezpośredniej i marketingu sieciowego. Europejskie Forum Biznesu Alternatywnego 2015.

ee

W Europejskim Forum Biznesu Alternatywnego 2015 wzięło udział wielu przedstawicieli zarządów, liderów oraz dystrybutorów firm działających w branży sprzedaży bezpośredniej i marketingu sieciowego. Na szkolenie przybyło ok. 700 przedstawicieli m.in. firm: Colway, Lou Pre International, Forever Living Products, MonaVie, Akuna, Synergy, Flavon Group, Jeunesse Global, Starlife, Finclub, FM GROUP, Oriflame, Dr Nona i wielu innych. Prelegentami byli: Bogumiła Sroka, Piotr Mosio, Tomasz Kammel, Dariusz Holeniewski oraz Fabian Błaszkiewicz.

Europejskie Forum Biznesu Alternatywnego 2015 (EFBA) było ważnym wydarzeniem dla całej branży MLM w Polsce. Zgromadziło wiele osób od lat działających i reprezentujących ten biznes – odnoszących ogromne sukcesy  oraz tych, które są dopiero na początku przygody z marketingiem sieciowym. Spotkanie poprowadzili Maciej Maciejewski – redaktor naczelny oraz Piotr Wajszczak – zastępca redaktora naczelnego „Network Magazynu”, którzy nadali mu profesjonalny charakter, a jednocześnie lekką i swobodną atmosferę. Bloki szkoleniowe poprowadzili najlepsi znawcy i mówcy tego biznesu oraz członkowie elitarnego Klubu TOP Liderów MLM. EFBA stanowiła również branżowe podsumowanie roku 2014. Po raz pierwszy w historii zostały przyznane prestiżowe nagrody MLM BUSINESS AWARDS.  

„SIĘGAJ PO TO, CO NAJLEPSZE”

Pierwszy blok szkoleniowy otworzyła Bogumiła Sroka, posiadająca ogromne doświadczenie i osiągnięcia w systemie network marketing i sprzedaż bezpośrednia. Pani Bogumiła zwróciła uwagę na bardzo istotne kwestie związane z branżą, czyli entuzjazm, przekonanie do produktu oraz ukierunkowanie na ludzi. Warto przypomnieć, że w 2011 roku uczestniczyła w Gali Przedsiębiorczości zorganizowanej w Pałacu Prezydenckim pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego, gdzie została nagrodzona za propagowanie przedsiębiorczości wśród młodzieży. Ponadto jest laureatką prestiżowego konkursu Polish National Sales Awards „Profesjonalny Sprzedawca Roku” w kategorii „Menedżer Branży MLM”. Osiągnęła prawdziwy sukces a praca w marketingu wielopoziomowym pozwala jej spełniać marzenia oraz pomagać innym w realizacji ich celów. Historia jej życia zawodowego oraz przyczyny przystąpienia do MLM mogą stanowić natchnienie dla osób, które czują się wypalone zawodowo lub stan zdrowia nie pozwala im funkcjonować w korporacyjnej rzeczywistości.

„DO ZOBACZENIA NA SZCZYCIE”

Drugim prelegentem EFBA był Piotr Mosio. Rozpoczęcie kariery w marketingu sieciowym poprzedził gruntowną nauką nowego zawodu, obecnie osiąga spektakularne sukcesy w branży a pieniądze jakie za pomocą niej generuje, są jednymi z największych prowizji w polskim network marketingu. Połączenie ogromnej wiedzy i doświadczenia spowodowało, że Piotr w bardzo obrazowy i merytoryczny sposób zapoznał uczestników z najważniejszymi problemami utrudniającymi start i rozwój w MLM. Przekazał wiele cennych uwag, które w znaczący sposób mogą ułatwić pracę. Wykład był szalenie przydatny i motywujący, bazujący na licznych, konkretnych przykładach. Odniesienie się do motywu tresury słonia było niezwykłym zabiegiem, umożliwiającym zrozumienie wpływu przeszłości na teraźniejszość. Tresura słonia polega na wpojeniu bardzo młodemu zwierzęciu, że palik, do którego przywiązywany jest sznurkiem, stanowi dla niego barierę nie do pokonania. Dlatego, gdy dorasta, nie próbuje uciec z niewoli, pamięta bowiem nieudane próby i kojarzy je z bólem. Wyrwanie palika, czyli uwolnienie się od negatywnych aspektów przeszłości, warunkuje osiągnięcie sukcesu. Nie można zatem pozwalać na to, żeby niepowodzenia z przeszłości determinowały przyszłość – należy wziąć los w swoje ręce.

Przed przerwą uczestnicy EFBA mieli możliwość zapoznania się z propozycją Magdaleny Bieni dot. projektu „Twoje Życie”. Magdalena jest autorką, trenerką, ekspertem ds. planowania i zwiększania produktywności, mówcą motywacyjnym oraz coachem. Z myślą o potrzebach osób pracujących w branży MLM przygotowała świetne narzędzie pracy w formie kalendarza, stanowiące przewodnik w osiąganiu celów i efektywnym planowaniu.

„JAK GADAĆ, ŻEBY SIĘ DOGADAĆ”

Tomasz Kammel, dziennikarz telewizyjny, producent, scenarzysta i trener, rozpoczął drugi blok szkoleniowy EFBA 2015. Wykład można określić  słowami: „Ale czad! Ale czad! Ale czad!”, które nie tylko oddają atmosferę prowadzonej prelekcji, ale również związane są bezpośrednio z jej treścią. „Ale czad!” – to przykładowe słowa, które kojarzone z zabawnym wydarzeniem z życia i wypowiedziane w myślach, wywołują szczery uśmiech. Jest on kluczowy w celu zrobienia pozytywnego wrażenia na innych. Tomasz Kammel w niezwykle lekki sposób wprowadził uczestników w ważne zagadnienia związane z mową ciała, doborem lub raczej eliminacją pewnych słów z naszych wypowiedzi. Pokazał praktyczne i proste metody pokonywania tremy. Liczne anegdoty, scenki odgrywane z udziałem osób z sali ułatwiły zrozumienie i skojarzeniowe zapamiętanie całej problematyki.

„NATURA CZŁOWIEKA W MLM”

Spotkanie z Dariuszem Holeniewskim było bardzo energetyzującym wydarzeniem. Ten młody człowiek zaledwie po czterech latach pracy w branży MLM dotarł na szczyty i osiągnął w swojej firmie najwyższą kwalifikację. Został ponadto laureatem prestiżowego konkursu Polish National Sales Awards w kategorii „Menedżer Sprzedaży Bezpośredniej”. Darek podczas EFBA zaprezentował nowe, świeże podejście do marketingu sieciowego. Jego determinacja i wytrwałość w dążeniu do celu oraz język i sposób przekazywania informacji sprawił, że wzbudził ogromny entuzjazm wśród obecnych. W bezpośredni i dowcipny sposób dzielił się z uczestnikami spotkania swoją wiedzą i doświadczeniem, pokazując jednocześnie, że bez względu na to kim byłeś, możesz osiągnąć sukces w każdej dziedzinie. Podczas szkolenia było widać, że prelegent skupia wokół siebie bardzo wiele młodych, zorientowanych na karierę osób.

WRĘCZENIE NAGRÓD MLM BUSINESS AWARDS

Podczas EFBA po raz pierwszy w historii przyznano najlepszym polskim firmom i menedżerom działającym w obszarze systemu sprzedaży bezpośredniej i marketingu sieciowego, nagrody w konkursie MLM BUSINESS AWARDS. Statuetki wręczała dr Alina Vogelgesang, rektor Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości oraz przewodnicząca kapituły sędziowskiej konkursu. Ze szczegółami można się zapoznać w artykule zatytułowanym „Najlepsi w polskim biznesie sprzedaży bezpośredniej i marketingu sieciowego za rok 2014 nagrodzeni”.

Laureaci konkursu MBA 2014Laureaci konkursu MBA 2014

Ostatnim punktem EFBA 2015 było spotkanie z Fabianem Błaszkiewiczem – coachem, szkoleniowcem, trenerem, pisarzem, mówcą motywacyjnym, twórcą modelu rozwoju osobistego „Life Motif”. Wykład był mocnym uderzeniem w sferę rozwoju osobistego oraz zdemaskowaniem funkcjonującego ostatnio w Polsce pseudo rynku związanego z coachingiem i szkoleniami. Fabian pokazał uczestnikom ogromne znaczenie, jakie odgrywa w życiu człowieka jego rozwój, jednak pod warunkiem, że jest realizowany w przemyślany sposób, przez osoby odpowiednio wykształcone i przygotowane do roli coacha.

Europejskie Forum Biznesu Alternatywnego 2015 było niezwykłym wydarzeniem umożliwiającym spotkanie z doskonałymi mówcami i specjalistami w branży DS/MLM. Było również wspaniałą okazją na wymianę doświadczeń oraz dało możliwość uczenia się od najlepszych. Konferencje edukacyjne, takie jak EFBA, są bardzo potrzebnymi spotkaniami, poruszają bowiem problemy i zagadnienia dotyczące całego sektora z punktu widzenia wielu top liderów i osób dopiero zaczynających swoją przygodę, reprezentujących różne rzetelne i etyczne firmy biznesu alternatywnego. Już się nie mogę doczekać, co organizatorzy przygotują dla nas za rok… (Foto: Marcin Samborski)

Autorka tekstu buduje swój biznes MLM w oparciu o współpracę z firmą Jeunesse Global.

Relacja filmowa z poprzedniej edycji EFBA 2014:

http://www.networkmagazyn.pl/reportaz_filmowy_z_efba_2014

Facebook:

https://www.facebook.com/EuropejskieForumBiznesu?ref=ts&fref=ts

Organizator:

www.grupamlm.pl

 

Mogą Cię również zainteresować