EQOLOGY: norweski brand MLM już w Polsce

przez Marek Wyrzychowsk

Norwegia to kraj, który kojarzy się z fiordami, dziewiczą przyrodą, a przed oczyma pojawia się nam obraz krystalicznie czystych potoków i świeżo złowionych ryb. Ale Norwegia to także innowacyjność i szybki rozwój biznesu…

Grupa EQtimeGrupa EQtime

Oslo zaliczane jest do najszybciej rozwijających się miast w Europie, a w raporcie opublikowanym w 2014 roku przez IFC oraz Bank Światowy Norwegia znalazła się na 9 miejscu wśród 189 krajów najbardziej sprzyjających przedsiębiorczości.

Połączenie tych dwóch czynników – czystych zasobów naturalnych oraz postępowej technologii, pozwoliło firmie EQOLOGY ASA na rozwój innowacyjnych produktów, które już wkrótce trafią do Polski. Dlatego bazując na wieloletnim doświadczeniu w branży wspierającej zdrowy tryb życia, dystrybucji suplementów diety oraz eko-kosmetyków, Nikolaj Heinz, Mette Frederiksen, Klaudia i Robert Heinz oraz Izabela i Dariusz Gawron, mają przyjemność przedstawić polskim konsumentom produkty o bardzo precyzyjnym działaniu i zaprosić do współpracy w nowo kształtowanej sieci Brand Partnerów.

EQOLOGY – krótki portret

Firma EQology działa na skandynawskim rynku naturalnych suplementów diety i kosmetyków naturalnych, zaopatrując swoich klientów bezpośrednio poprzez sieć niezależnych brand partnerów. Świetne wyniki EQology trwają już prawie 20 lat, czyniąc z tej firmy stabilnego, pewnego i godnego zaufania partnera. Rozwój firmy pozwolił na przekształcenia, w wyniku których w sierpniu 2010 powstała EQOLOGY ASA – spółka akcyjna utworzona na prawie norweskim jako właściciel i jednostka zarządzająca dwiema spółkami-córkami: EQOLOGY AS oraz eShop Holding AS.

Siedziba główna EQOLOGY ASA znajduje się w norweskim Høvik, a firma posiada dodatkowo centrum logistyczne w szwedzkim Helsingborg, skąd odbywa się dystrybucja produktów na całą Europę. Jednak po wejściu na nasz rynek, zamówienia polskich partnerów realizowane będą bezpośrednio z lokalizacji w Polsce, dzięki czemu czas reakcji będzie odpowiednio krótki.

Świeży wiatr w żagle EQology – nowy CEO

Børre GjersvikBørre Gjersvik

W listopadzie 2014 roku, po 11 latach nastąpiła zmiana na stanowisku CEO EQology. Nowym CEO został dotychczasowy Executive Vice President, Børre Gjersvik. Nowy CEO ma szerokie doświadczenie w finansach, network marketingu oraz branży kosmetologicznej i żywieniowej, a zdobywał je w takich firmach, jak Dermanor, Midelfart AS czy też Herbalife, gdzie w swojej ośmioletniej karierze był Dyrektorem na Rynek Nordycki, doprowadzając do podwojenia zysków (z 200 mln do 500 mln koron norweskich p.a.) na podległym mu obszarze.

Misja i cel EQology

EQology wspiera i motywuje do przejścia na zdrowy tryb życia, dając bezpośredni dostęp do wysokiej jakości produktów naturalnych. Celem jest umożliwienie prowadzenia zdrowszego trybu życia każdemu, kto chce lub potrzebuje zmiany na lepsze, a osiągnąć ten cel pomaga nam system bezpośredniego kontaktu brand partnerów z osobami korzystającymi z zalet naszych produktów.

Etyka firmy wymaga od nas przejrzystości i bezkompromisowego podejścia do rozwoju i produkcji oferowanych przez nas produktów. Wysoka jakość naszych suplementów diety, nutrikosmetyków oraz kosmetyków do pielęgnacji skóry, gwarantowana jest dzięki współpracy z wiodącymi lekarzami, homeopatami oraz biochemikami. Badania i rozwój produktów, a także ich produkcja odbywa się w Norwegii i UE, w oparciu o standardy GMP (Good Manufacturing Practice).

EQology dokłada wszelkich starań, aby jakość produktów była rzeczywiście na najwyższym poziomie, ponieważ produkty te są same w sobie unikalne, przynosząc odczuwalne efekty poprawy witalności, wyglądu i kondycji skóry, wydolności wspomagając oczyszczanie organizmu, przywrócenie równowagi i tym samym ogólne poprawienie samopoczucia. Produkty EQology to skuteczność działania od zewnątrz (kosmetyki) i od wewnątrz (suplementy), zatwierdzona surowymi wymogami EFSA (urząd zatwierdzający bezpieczeństwo żywności, suplementów czy produktów medycznych). Skuteczność potwierdzona jest doświadczeniem naszych klientów (subiektywne odczucia, obiektywne testy przeprowadzana w niezależnym laboratorium), ale także badaniami klinicznymi. Warto jeszcze podkreślić, że nasze produkty nie są testowane na zwierzętach!

EQology – o produktach

Dr Hogne VikDr Hogne Vik

Całą paletę produktów można poznać na stronie www.eqology.com ale poniżej pragniemy krótko przybliżyć te, które jako pierwsze będą dostępne na rynku  polskim.

EQology od niedawna oferuje unikalny produkt EQ Pure Artic Oil – płyn zawierający wysoką i efektywną dawkę kwasów tłuszczowych omega-3 pozyskiwanych z najlepszych morskich zasobów rybnych Norwegii. Osobą odpowiedzialną za nadzór nad rozwojem i produkcją jest dr med. Hogne Vik, kierownik produkcji w EQology, profesor medycyny na Uniwersytecie w Bergen – znany ze swojej pracy nie tylko w Norwegii, ale i w całej Europie oraz w USA autorytet z zakresu prac nad właściwościami kwasów tłuszczowych omega 3.

Dlaczego EQ Pure Arctic Oil a nie inne suplementy?

EQ Pure Arctic Oil zawiera wysoką dawkę omega-3 w płynnej, czyli najlepiej przyswajalnej formie. Surowcem, z którego pozyskiwany jest nasz produkt, są połowy dorsza w zimnych, bogatych w składniki odżywcze wodach Arktyki przy norweskich wybrzeżach. Im świeższy surowiec, tym lepsza jakość produktu – stąd też pozyskiwanie oleju ze świeżo złowionych ryb.

Unikalna kompozycja czystego oleju rybnego wraz z dodatkiem oleju z oliwek (źródło kwasów omega-9 oraz witaminy D) o zaskakującym, subtelnym smaku stanowi odpowiedź na problemy zdrowotne wielu osób. Dodatkowo płynna formuła ułatwia odpowiednie dawkowanie, uzależnione od masy ciała. Wspominaliśmy jednak, że nasze produkty dają wymierne rezultaty. Czy można to sprawdzić? Jak najbardziej! EQology oferuje testy sprawdzające poziom kwasów omega-3 oraz proporcje kwasów omega-3 i omega-6 w organizmie. Dlaczego jest to tak istotne? – o tym za chwilę. Sam test przebiega następująco: wraz z produktem otrzymujemy kompletny zestaw do przeprowadzenia testu. Próbka przesyłana jest bezpośrednio do niezależnego laboratorium w Oslo, tam zostaje przebadana pod kątem zawartości wymienionych kwasów. Aby zapewnić bezpieczeństwo i anonimowość procedury, pacjent otrzymuje unikalny kod dostępu, który pozwala mu na wgląd w wyniki badań. Cały raport z przeprowadzonego badania dostępny jest online w ciągu 14 dni.

Testy te przeprowadzane są po raz pierwszy przed rozpoczęciem suplementacji oraz po 120 dniach kuracji EQ Pure Arctic Oil – w ten sposób otrzymujemy jednoznaczną informację o dotychczasowym stanie organizmu oraz o tym, co można osiągnąć zażywając EQ Pure Arctic Oil.

Znaczenie kwasów omega-3 dla organizmu ludzkiego

Kwasy omega-3 spełniają w organizmie wiele ważnych ról. Przede wszystkim wpływają na kształtowanie się oraz pracę mózgu i to już na etapie życia płodowego – stąd zalecana jest suplementacja tych kwasów u kobiet w ciąży. Dzieci, w których diecie znajdują się ryby, lepiej się rozwijają, mają mniej problemów z koncentracją czy sprawnością ruchową.

W dorosłym życiu zapotrzebowanie na kwas omega-3 nie zmniejsza się; omega-3 są niezbędne do budowy błon komórkowych, prawidłowej pracy mózgu, odpowiadają także za funkcję siatkówki oka – odpowiednie dawkowanie pomaga w uniknięciu zwyrodnienia plamki żółtej, choroby Alzheimera czy Parkinsona. Kwasy omega-3 wspomagają wchłanianie wapnia, stąd ich zbawienny wpływ na układ kostny. Chroniąc przed zapaleniem stawów, pomagają niwelować skutki chorób reumatycznych (bóle czy sztywność stawów), a także są niezastąpione w profilaktyce i leczeniu osteoporozy.

Bardzo ważna jest rola kwasów omega-3 i ich działanie przeciwzapalne dla układu krążenia, a zwłaszcza dla serca. Statystyki mówią o 200 000 osób umierających rocznie na zawał serca w Polsce, gdzie odpowiednia ilość omega-3 w diecie pomaga zmniejszyć ryzyko zawału o prawie 70% (w porównaniu do osób, w diecie których ryby w ogóle nie występują) oraz przeciwdziałać arytmii. Dzięki właściwościom związanym z rozrzedzaniem krwi, kwasy omega-3 wpływają na zapobieganie powstawania zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych oraz przeciwdziałają procesom zapalnym w tętnicach prowadzącym do ich stwardnienia (zmniejszając dzięki temu tempo rozwoju miażdżycy).

Problem z odpowiednią dawką kwasów polega na tym, że organizm nie potrafi go wytworzyć samodzielne i niezbędne jest dostarczanie go wraz z dietą. Problem drugi jest taki, że nie wystarczy dostarczyć kwasów, ponieważ kluczową rolę spełnia odpowiedni stosunek kwasów omega-3 i omega-6. Niestety, we współczesnej diecie proporcje te są bardzo zachwiane i to na naszą niekorzyść. Omega-6 hamując działanie kwasów omega-3, przyczyniają się do nasilenia w organizmie odczynu zapalnego – czyli przyczyny licznych chorób z poważnymi, jeśli nie śmiertelnymi skutkami (miażdżyca, zawał). Ponadto eksperci* podkreślają zarówno duże zapotrzebowanie na kwasy tłuszczowe, jak i trudności w odpowiednim dawkowaniu – wynikające z braku dostępności do świeżych, wysokich jakościowo ryb czy też w nieprawidłowym przygotowaniu takich posiłków. Badania wykazują, że w diecie Polaków znajduje się znacznie mniej omega-3 niż wynika z zaleceń towarzystw naukowych (od 500 mg u osoby zdrowej do nawet 2 gramów omega-3 u osób z przewlekłymi chorobami krążenia).

Badania te potwierdzają, że w wyniku trudnej dostępności kwasów omega-3 w diecie niezbędna jest odpowiednia suplementacja – stąd tym większa przyjemność dla nas, że rozwiązanie – EQ Pure Arctic Oil – jest dzięki nam w zasięgu Państwa rąk.

Co jeszcze poza EQ Pure Arctic Oil?

Jako następny z gamy unikalnych produktów EQology chcielibyśmy zaproponować naszym klientom wysokiej klasy zamiennik posiłków: EQ Shake. Jest to produkt przewyższający inne substytuty posiłków dostępne na polskim (i nie tylko) rynku: 60% białka, 12 witamin, 11 minerałów, złożone węglowodany o niskim indeksie glikemicznym, słodzony wyciągiem ze stewii a nie cukrem czy rakotwórczymi słodzikami. Ponadto, tak jak inne produkty EQology, nie zawiera sztucznych barwników, konserwantów, glutenu czy produktów pochodnych GMO. Połączenie 3 rodzajów białka roślinnego optymalnie pokrywa zapotrzebowanie w aminokwasy, dostarczając jednocześnie białek o antyoksydacyjnych właściwościach, wspomagając regenerację tkanek mięśniowych po wysiłku.

Współpraca z EQology – korzyści

EQology to nie tylko lepsza jakość życia klientów, którzy dzięki naszym kuracjom mają się po prostu lepiej. To także sukcesy zawodowe naszych Brand Partnerów! Potencjał dochodowy jest nieograniczony. W EQology wszystko zależy od Ciebie, naszego Brand Partnera: Twoje dochody zależą wyłącznie od Ciebie, masz szanse porównywalne z osobami, które dołączyły do sieci przed Tobą.

Prowizje oparte są o wyniki w zakresie przychodów i rozwoju organizacyjnego w EQology, przejście na wyższy poziom zarobkowy odbywa się w zależności od Twojego zaangażowania. Dla wielu osób MLM stanowi jedynie dodatkowe źródło dochodów, ale EQology szybko udowadnia swoim Partnerom, że może stanowić główne źródło dochodów. Ci, którzy są z nami od dłuższego czasu, zbudowali cykliczne przychody i zarabiają bardzo dobrze. Wielu Brand Partnerom udało się rozbudowanie sieci dystrybucji w krótkim czasie, dzięki czemu szybko przeszli na zaskakująco wysoki poziom zarobków – które wciąż rosną. Zarobki w EQology, jak już wspomniano, zależą wyłącznie od Twojego zaangażowania: jeżeli chcesz tylko powiększyć swój budżet domowy o 1 500 zł to bardzo szybko to zrobisz, jeżeli jednak nie zadowalają Ciebie małe kwoty i chcesz więcej od życia, to zostań profesjonalistą i zarabiaj nawet 150 000 zł miesięcznie plus bonusy.

System bonusowy: EQology dba o swoich Brand Partnerów poprzez 9 różnych bonusów, a system ten jest wciąż rozbudowywany. Jednym z nich jest choćby „wyzwanie EQ Pure Artic Oil”, dzięki któremu po dotarciu do określonej liczby klientów możliwy był dodatkowy zarobek nawet do 45 000 zł. Oczywiście EQology to nie tylko zarabianie pieniędzy, to styl życia i dobra zabawa. Stąd choćby niedawny EQ challenge, polegający na podjęciu indywidualnego, 90- dniowego wyzwania dla samego siebie. Takim wyzwaniem mogło być niemalże wszystko, począwszy od szkolenia pod kątem konkretnej imprezy sportowej, zdobycie góry, bieganie trzy razy w tygodniu, przejście do biologicznego wieku, utrata kilku kilogramów lub po prostu wstanie z kanapy, a to przy wsparciu wysoce odżywczego EQ Shake'a . Co roku organizowany jest Life Style Tour do nowych, ekscytujących i luksusowych miejsc. W 2016 roku celem będzie 7-night Western Caribbean Getaway Cruise.

EQology ma na względzie dobro brand partnerów, jak i – przede wszystkim – klientów. To dla nich powstały wysokiej jakości produkty, które pomagają podreperować zdrowie i polepszyć samopoczucie, a to wszystko w przystępnych cenach. Dla naszych klientów przygotowaliśmy wiele promocji, jak choćby „3 for free” , w ramach której klient może otrzymać pełnowartościowe produkty zupełnie gratis. Promocja ta udowadnia naszym klientom, jak bardzo jesteśmy przekonani o skuteczności naszych produktów.

Raz na kwartał klient otrzymuje czasopismo „EQ Magazine”, w którym prezentujemy porady dotyczące dobrego odżywiania, zdrowego trybu życia czy też nasze nowości. Ponadto informujemy klientów o przygotowanych dla nich ofertach specjalnych na produkty w formie broszur czy ulotek.

Odliczanie już rozpoczęte!

EQology to więcej niż tylko świetne produkty, realizacja marzeń Brand Partnerów czy zadowoleni klienci. To inna kultura marketingu sieciowego, to pewny start w lepszą przyszłość. Ale o tym warto przekonać się osobiście na naszym pierwszym spotkaniu! Odliczanie rozpoczęte – zapraszamy do rejestracji na naszej stronie:

* http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,398971,eksperci-polacy-spozywaja-za-malo-kwasow-tluszczowych-omega-3.html

Mogą Cię również zainteresować