Facebookowy telefon

przez Marek Wyrzychowski

Facebook współpracuje z producentem sprzętu telefonicznego INQ Mobile nad dwoma modelami smartfonów. Mają one działać w sieci AT&T. Telefony będą korzystać z systemu operacyjnego Android.


Czy nowy telefon ma szansę na odniesienie sukcesu? Biorąc pod uwagę przykłady innych komputerowych gigantów, może okazać się to trudne. Właściciel Facebook’a Mark Zuckerberg planuje indywidualne dostosowanie aplikacji w telefonach do zainteresowań i preferencji konkretnych użytkowników. Zauważa on również trend polegający na odejściu od korzystania z serwisów komputerowych za pomocą komputerów.

Obserwacja strategii Apple’a, Google’a oraz Microsoftu nie pozostawia wątpliwości, że telefony komórkowe w przyszłości będą podstawowymi urządzeniami służącymi do korzystania z internetu. Z drugiej jednak strony telefon Google Nexus One wcale nie sprzedawał się rewelacyjnie. Podobnie było z Microsoftem, którego Kin był dostępny na rynku zaledwie przez miesiąc. Na podstawie tych dwóch przykładów można stwierdzić, że w przypadku firm zajmujących się systemami do telefonów, produkcja samego sprzętu nie okazała się sukcesem.

Facebook ma Joego Hewitta, który stworzył aplikację Facebook’a na telefon. Jak podał kilka dni temu serwis TechCrunch, Joe Hewitt wraz z Matthew Papakiposem, współtwórcą Google Chrome przyznali, że trwają prace nad projektem nowego facebookowego telefonu.

Mogą Cię również zainteresować