Farba, która włączy światło

Farba On/Off uwolni Wasze mieszkanie od wystających ze ściany włączników światła, a Was od konieczności szukania ich w ciemnych pomieszczeniach. Od teraz wystarczy szybki ruch ręką po ścianie i Wasz pokój zostanie natychmiast oświetlony.

Farbę On/Off zaprojektowali Nicolas Triboulot, Laurent Grapin i Thibault Thomas ze studia Quark Design. Panowie zapewniają, że ich produkt można nałożyć na praktycznie każdy rodzaj domowej powierzchni.


Jak to działa? Na ten temat nie można znaleźć szczegółowych informacji, jednak łatwo można się domyślić, że farba zawiera substancje, które działają jak przewodniki. Przekazują one impulsy do specjalnego urządzenia, które umieszczane jest w mało widocznym miejscu. W ten sposób cała pomalowana powierzchnia zamienia się w dotykowy przełącznik światła.

Pomysł wydaje się być interesującą alternatywą dla tradycyjnych przełączników. Wyobraźmy sobie na przykład kolorowy pasek w przedpokoju, który umożliwia włączanie i wyłączanie światła. Miejmy nadzieję, że cena farby, która nie jest na razie znana, nie będzie zaporowa.

Mogą Cię również zainteresować