Firma Betterware przejmuje JAFRĘ w USA i Meksyku

przez Maciej Maciejewski
766 odsłony

W naszej branży co jakiś czas zdarzają się ciekawe inwestycje i transfery, ale to jest informacja nader interesująca. Spółka Betterware de Mexico finalizuje przejęcie JAFRY w USA i Meksyku. Ta działająca w systemie MLM firma z powodzeniem objęła już prawa do znaków towarowych JAFRY na całym świecie.

Oczekuje się, że umowa o wartości 255 milionów dolarów, która została oficjalnie ogłoszona na początku stycznia 2022 roku, ma zwiększyć EBITDA spółki Betterware o ponad 46 milionów dolarów, nawet bez synergii kosztowych.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z zakończenia operacji przejęcia JAFRY w Meksyku i Stanach Zjednoczonych. Ta inwestycja zwiększa obsługiwane przez nas kategorie o produkty kosmetyczne i higieny osobistej, przyspiesza wejście w nowe obszary geograficzne i wykorzystuje naszą infrastrukturę do udoskonalenia modelu dystrybucji JAFRY – komentuje Luis G. Campos, prezes zarządu w Betterware.

– Z radością witamy wszystkich pracowników, liderów i konsultantów JAFRY w naszej firmie i cieszymy się, że możemy rozpocząć kolejny rozdział naszego rozwoju z jeszcze mocniejszymi pozycjami. Ogólnie rzecz biorąc jesteśmy pewni, że zapewnimy długoterminowy, rentowny wzrost i zwiększymy wartość biznesu dla wszystkich interesariuszy Betterware – powiedział Campos.

Firma Betterware zamierza obecnie wzmocnić swoje trzy strategiczne filary (innowacje produktowe, technologię i inteligencję biznesową) w całej działalności JAFRY i oczekuje, że wdrożenie takiego know-how umożliwi firmie osiągnięcie pełnego potencjału na rynkach w USA i Meksyku.

Mogą Cię również zainteresować