Firma Jeunesse przekazała 100 000 $ na pomoc dla Australii

przez Katarzyna Wagner
1385 odsłony

Network marketingowa firma Jeunesse Global przekazała 100 000 USD na pomoc dzieciom, społecznościom i siedliskom naturalnym, dotkniętym przez potężne pożary lasów, które nawiedziły niedawno Australię. Tragedia pochłonęła w sumie życie 28 osób i ponad 1 miliarda zwierząt.

źródło: BBC & itvNEWSźródło: BBC & itvNEWS

Pomoc została udzielona przez fundację non-profit Jeunesse Kids, która przyznała dotacje trzem odrębnym organizacjom non-profit pracującym nad zaspokojeniem zarówno natychmiastowych, jak i długoterminowych potrzeb setek społeczności, które ucierpiały w australijskich pożarach.

Szacuje się, że 2000 domów zostało całkowicie zniszczonych, a tysiące rodzin przesiedlonych, wiele dzieci zmaga się z towarzyszącą im traumą. Firma Jeunesse przekazała m.in. 15 000 USD dla Save the Children Australia. Darowizna zostanie wykorzystana na stworzenie przyjaznych dla dzieci przestrzeni w ośrodkach ewakuacyjnych, obsługiwanych przez specjalistów zajmujących się kryzysami dziecięcymi, którzy mogą pomóc dzieciom w zmaganiu się z przeżyciami, podczas gdy ich rodzice wykonują najważniejsze zadania, aby pomóc rodzinom wstać na nogi.

Dotacja w wysokości 50 000 USD trafiła do fundacji na rzecz odbudowy obszarów wiejskich i odnowy regionalnej odporności na klęski żywiołowe i zostanie wykorzystana do zapewnienia społecznościom środków na długoterminowe działania naprawcze, z naciskiem na projekty infrastrukturalne potrzebne rodzinom i dzieciom.

Dotacja w wysokości 35 000 USD została przekazana WWF Australia. Pomoże ona uratować dziką przyrodę i przywrócić naturalne siedliska, gdy pożary się zakończą. Ta darowizna wesprze reagowanie na dziką faunę i florę, przywracanie siedlisk i wdrażanie rozwiązań pomagających chronić zasoby naturalne Australii dla przyszłych pokoleń.

– Nasze serca skierowane są do społeczności, rodzin, dzieci i zwierząt, które ucierpiały w wyniku kryzysu jakim okazały się pożary buszu – powiedział Scott Lewis, główny wizjoner w Jeunesse. – Rodzina Jeunesse na całym świecie jest razem ze wszystkimi Australijczykami w czasach ich wielkiej potrzeby i mamy zaszczyt wspierać te organizacje i ich wysiłki, aby zaspokoić bezpośrednie i długoterminowe potrzeby tych społeczności – dodał Lewis.

Mogą Cię również zainteresować