Firma MONAT otrzymała nagrodę Best in Biz Awards 2022

przez Maciej Maciejewski
992 odsłony

Spółka MONAT Global została uhonorowana złotą nagrodą środowiskowego programu roku podczas konkursu Best in Biz Awards 2022 za wysiłki na rzecz zmniejszenia zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi pochodzącymi z opakowań produktów.

źródło: Flickr

We współpracy z TerraCycle network marketing Monat uruchomił w 2021 roku program recyklingu pojemników po swoich produktach, w ramach którego zbierano je, czyszczono i przetapiano w twardy plastik, który można ponownie uformować w nowe produkty. Od momentu uruchomienia program recyklingu firmy MONAT sześciokrotnie przekroczył swój cel zbiórki, poddając recyklingowi prawie 26 000 funtów opakowań.

– Ten program pomaga rozwiązać problem zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi, który jest kluczowym problemem dla branży i jej interesariuszy – powiedział Stuart MacMillan, prezes MONAT. – Jest to część kompleksowego zaangażowania korporacyjnego w zrównoważony rozwój na rzecz zdrowej planety, ukierunkowanego biznesu i produktów oraz radosnych ludzi i społeczności – dodał.

Mogą Cię również zainteresować