Firma NATUR DAY patronuje projektowi MAMK

przez Marek Wyrzychowski

Prężnie rozwijająca się polska firma network marketingowa NATUR DAY została patronem ciekawego kursu zorganizowanego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Medycyny Komplementarnej z Dąbrowy Górniczej. To strzał w dziesiątkę dla osób interesujących się trendem health & wellness.

źródło: Pixabayźródło: Pixabay

Chodzi o profesjonalną edukację, której w biznesie nigdy za wiele. Spółka NATUR DAY, która posiada w swoim portfolio produkty z naturalnych ekstraktów roślinnych, postanowiła wesprzeć organizowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Medycyny Komplementarnej profesjonalny kurs zielarz-fitoterapeuta z zakresem towaroznawstwa.

Celem kursu jest przekazanie wiedzy z zakresu kompleksowej oceny jakości surowców i przetworów zielarskich, ich otrzymywania, właściwości farmakologicznych i zastosowania oraz zagadnień dotyczących uprawy roślin leczniczych, ich wykorzystania w kosmetyce i aromaterapii, a także zasad przechowywania produktów zielarskich i rodzajów opakowań stosowanych w ich obrocie.

Zielarz-fitoterapeuta pozyskuje, przechowuje i sprzedaje zioła, wyroby zielarskie, kosmetyczne oraz suplementy diety, we współpracy z farmaceutami i lekarzami poszukuje i poznaje nowe właściwości roślin leczniczych, określa dawkowanie sporządzanych z nich preparatów, działania niepożądane oraz ich interakcje z lekami syntetycznymi, doradza i stosuje w celach terapeutycznych zioła stosowane w medycynie niekonwencjonalnej (naturalnej), podejmuje terapie alternatywne.

Proponowany kurs kierowany jest przede wszystkim do osób zainteresowanych zdobyciem wiedzy, umiejętności i kwalifikacji w zakresie towaroznawstwa, zielarstwa-fitoterapii. Na podstawie posiadanych rejestrów akademia wydaje absolwentom zaświadczenie zgodnie ze wzorem nr 5 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 oraz dyplom ukończenia Międzynarodowej Akademii Medycyny Komplementarnej wraz z suplementem. Ukończenie kursu pozwala na wykonywanie zawodu zielarza-fitoterapeuty w Polsce i za granicą zgodnie z prawem miejscowym.

Celem działania Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Komplementarnej jest między innymi szerzenie wiedzy w zakresie naturalnych terapii mających na celu umożliwienie powrotu do zdrowia w wymiarze fizyczno-psychicznym poprzez utrzymanie homeostazy naszego organizmu w szerokim zrozumieniu pojęcia profilaktyki zdrowia. Szczegóły na temat rekrutacji w tym miejscu: www.akademiamedycynykomplementarnej.pl

Mogą Cię również zainteresować