Firma Vorwerk ma 140 urodziny

przez Maciej Maciejewski

Spółka Vorwerk została założona 140 lat temu w dolinie Wupper jako fabryka dywanów. W 1929 roku firma rozpoczęła produkcję sprzętu AGD (odkurzacze Kobold) co spowodowało wdrożenie systemu sprzedaży bezpośredniej – kamień milowy w historii tego biznesu. No, a później to już wszyscy wiemy… na rynku pojawił się Thermomix.

źródło: Pixabay

Dziś Vorwerk jest numerem jeden w Europie i wiodącym na świecie bezpośrednim sprzedawcą wysokiej jakości sprzętu AGD. W 2021 roku grupa wygenerowała sprzedaż w wysokości 3,4 mld euro, ustanawiając nowy rekord korporacyjny.

Firma zawdzięcza swój sukces przede wszystkim ludziom, którzy z entuzjazmem odnoszą się do firmy i aktywnie ją wspierają. Społeczność Vorwerk składa się ze 100 000 konsultantów ds. sprzedaży i około 9 000 pracowników oraz bardzo wielu klientów na całym świecie. To właśnie zadowolenie i pasja tych ludzi sprawiła, że ​​firma odniosła taki sukces.

„Jesteśmy przekonani, że kiedy ludzie spotykają się twarzą w twarz, otwierają się całkiem inne światy i możliwości. Osobista demonstracja produktu tworzy magiczne chwile i trwały związek między ludźmi. W przypadku Vorwerk nawet na całym świecie. Sprzedaż bezpośrednia to przepis firmy na sukces – pokazy produktów to wydarzenia towarzyskie, podczas których ludzie spotykają się, odkrywają swoją miłość do produktu i stają się członkami naszej wielkiej rodziny. Bez wątpienia konsultanci odgrywają w tym bardzo szczególną rolę – są twarzami naszej firmy i są niezbędni dla naszego sukcesu – i tak też pozostanie w przyszłości” – czytamy w komunikacie prasowym.

Mogą Cię również zainteresować