Firma ZTE wyprzedziła Motorolę

przez Marek Wyrzychowski
852 odsłony

Mało znane telefony ZTE wyprzedziły w rankingu producentów komórek znaną Motorolę. A w większości krajów świata firma ZTE jest bardziej znana jako producent i dostawca rozwiązań telekomunikacyjnych niż telefonów komórkowych.

Jak wynika z raportu opracowanego przez międzynarodową firmę badawczą iSuppli, koncern ZTE znalazł się na 5 miejscu w rankingu producentów komórek wyprzedzając Motorolę. Tym samym ZTE dołączyło do wielkiej piątki producentów: Nokii, Samsunga, LG Electronics oraz Sony Ericssona, dostarczając w ciągu czwartego kwartału 2009 roku aż 13,4 miliona telefonów, co stanowi 4% udziału w globalnym rynku.


Dla porównania, czwarty w zestawieniu Sony Ericsson posiada 4,4% udziałów, a czołowa trójka, Nokia, Samsung oraz LG mają odpowiednio, 38%, 21% oraz 10%. Sukces ZTE odbył się kosztem Motoroli, która została zepchnięta na szóstą pozycję – podaje iSuppli.

Przesunięcie w rankingu jest efektem strategii ZTE, która zakłada zwiększenie aktywności na rynku telefonów komórkowych. Firma ujawniła, że w 2009 roku dostarczyła na rynek aż 40 milionów komórek, co jest rekordem tego producenta.

Mogą Cię również zainteresować