Flashówka, która zarobiła milion dolarów w 9 dni

przez Tomasz Głowacki
470 odsłony

Pracownicy Apple mogą dopisać kolejny sukces na swoim koncie. Tym razem udało im się wypromować prostą grę na telefony komórkowe. Na całym świecie zarobiła ona już milion dolarów.

Gra”Plants vs. Zombies”, wydana na iPhone’a, wcześniej znana była w wersji komputerowej. W internecie dostępne było tylko demo, a po wykupieniu można było dostać pełną wersje. Kwestią czasu było przeniesienie gry na telefony komórkowe. Kto pierwszy ten lepszy – tak mogliby powiedzieć w koncernie Apple, który przeniósł grę na telefony iPhone.


Według producenta gry, firmy PopCap, w ciągu zaledwie dziewięciu dni od rynkowego debiutu, „Plants vs. Zombies” pobrało ponad 300 tys. osób. Koszt pobrania gry wynosi niecałe 3 dolary, co daje sumę miliona dolarów. Jednak PopCarp nie zgarnie całego zysku. Według umowy gro pieniędzy pobierze firma Apple.

„Plants vs. Zombies” stało się najchętniej kupowaną produkcją na iPhone’a w historii firmy. Grę można nabyć w firmowym sklepie App Store. W opinii redakcji „Network Magazyn”, która przetestowała w wolnej chwili wytwór PopCarp, trzy dolary potrzebne na wykup gry, dla rozwoju intelektu śmiało można zainwestować w pójście do kina lub teatru.

Mogą Cię również zainteresować