Fundacja Mary Kay Ash przekazała milion dolarów schroniskom dla kobiet

przez Maciej Maciejewski

Fundacja Mary Kay Ash została założona w 1996 roku, a jej nadrzędnym celem jest walka z rakiem u kobiet. W 2000 roku jednostka rozszerzyła swój mandat o profilaktykę i eliminację przemocy w rodzinie.

źródło: Blog.marykayfoundation.org

W całych Stanach Zjednoczonych aż 50 różnych organizacji walczących z przemocą domową otrzymało po 20 000 dolarów każda, na łączną kwotę 1 miliona dolarów. Fundacja Mary Kay Ash jest zaangażowana w finansowanie niezbędnej pracy schronisk, a coroczny program stypendialny nadal pomaga finansować podstawowe potrzeby, takie jak schronienie w nagłych wypadkach, mieszkania przejściowe, doradztwo i pomoc prawna. Wszystkie te zasoby wspierają kobiety i dzieci, które szukają schronienia czy innej pomocy na drodze do życia wolnego od nadużyć.

Dzięki wsparciu fundacji te schroniska dla kobiet będą mogły w przyszłym roku zaopiekować się prawie 150 tysiącami kobiet. – Nawet w 2022 roku nadal obserwujemy nasilający się wpływ pandemii COVID-19 na przemoc domową w całym kraju i na całym świecie – powiedział Ryan Rogers, wiceprezes zarządu Fundacji Mary Kay Ash i wnuk założycielki firmy, Mary Kay Ash.

– W Fundacji Mary Kay Ash wierzymy, że pomagamy kobietom poprawić ich egzystencję i żyć jak najlepiej. Jesteśmy zaszczyceni tym, że nasze datki na schroniska będą miały bezpośredni wpływ na prawie 150 000 kobiet w każdym stanie – dodał Rogers.

W ciągu ponad dwudziestu lat Fundacja Mary Kay Ash przyznała w sumie ponad 92 miliony dolarów schroniskom dla kobiet, usługodawcom, specjalnym programom badań nad rakiem i powiązanym celom w całych Stanach Zjednoczonych.

Mogą Cię również zainteresować