Fundacja Mary Kay i 3 mln dolarów na przemoc w rodzinie

przez Marek Wyrzychowski

Fundacja stworzona przez network marketingową firmę Mary Kay ogłosiła niedawno, że przyznała 3 miliony dolarów dotacji na 150 schronisk dla ofiar przemocy w rodzinie. Akcja ma bezpośredni związek z ogólnoświatowym „Miesiącem Wiedzy o Przemocy w Rodzinie”.

Mary Kay AshMary Kay Ash

Tegoroczny wkład grantowy, który obejmuje schroniska w różnych krajach, złoży się na sumę całkowitej inwestycji Fundacji Mary Kay w duży program stypendialny dla schronisk zajmujących się szeroko rozumianym zagadnieniem przemocy w rodzinie. A mówimy o 50 milionach dolarów.

– W Mary Kay wierzymy, że ta pomoc niesiona kobietom przyczyni się do polepszania ich sytuacji życiowej – powiedział Michael Lunceford, prezes zarządu The Mary Kay Foundation. – Jedna na cztery kobiety doświadcza przemocy domowej w swoim życiu i naszym obowiązkiem jest wspieranie schronisk dla kobiet. Te miejsca pomagają tym kobietom, które przeżyły. W centrum prac naszej fundacji znajduje się specjalny program stypendialny, który jest aktywnie wspierany przez nasze niezależne siły sprzedaży. Jesteśmy dumni, że nasze zaangażowanie ma tak potężny wpływ na lokalne społeczności i na życie osób, które przeżyły przemoc domową – dodał Lunceford.

Fundacja Mary Kay powstała w 1996 roku z nadrzędnym celem wspierania kwestii mających wpływ na kobiety. W 2000 roku projekt rozszerzył swoją działalność o konkretną misję przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Fundacja angażuje się w finansowanie schronisk dla kobiet, a roczny program stypendialny pomaga finansować kluczowe potrzeby, w tym schronienie w sytuacjach kryzysowych, przejściowe mieszkania, porady i pomoc prawną.

Mogą Cię również zainteresować