Globalne wyniki sektora DS/MLM za rok 2017

przez Piotr Hoffmann

WFDSA (Światowa Federacja Stowarzyszeń Sprzedaży Bezpośredniej), międzynarodowa organizacja pozarządowa, reprezentująca globalnie branżę sprzedaży bezpośredniej i marketingu sieciowego, opublikowała wyniki finansowe sektora za rok 2017.

źródło: Pixabayźródło: Pixabay

Zdaniem tego giganta zrzeszającego krajowe Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej, które z kolei skupiają w poszczególnych krajach firmy działające w systemie sprzedaż bezpośrednia i marketing sieciowy, sektor w 2017 roku w skali globalnej wykazał się takimi oto cechami:

  • Szacowana globalna sprzedaż detaliczna sektora DS/MLM w 2017 roku wyniosła 189,6 mld USD, co oznacza wzrost o 1,6% w stosunku do roku 2016.
  • Złożona roczna stopa wzrostu w okresie od 2014 do 2017 roku wyniosła 3,7%, co wskazuje na trwały wzrost w tym okresie czasu.
  • Globalna siła niezależnych przedstawicieli sprzedaży bezpośredniej i MLM osiągnęła prawie 117 milionów, co stanowi wzrost o 2,6% w stosunku do roku 2016.

Zarówno niezależni przedsiębiorcy budujący swoje biznesy w oparciu o współpracę z podmiotami DS/MLM jak i same spółki, ustalili nowe światowe rekordy. To kolejne dowody na popularność sprzedaży bezpośredniej i MLM jako wygodnego sposobu dokonywania zakupów przez klientów oraz dla przedstawicieli tego systemu zarabiania pieniędzy, którzy dzięki jego atrybutom generują dodatkowe dochody.

Zobacz również:

NAJWIĘKSZE FIRMY SEKTORA DS/MLM NA ŚWIECIE

POLSKI SEKTOR DS/MLM CORAZ SILNIEJSZY

WYNIKI FINANSOWE SEKTORA W POLSCE ZA ROK 2016 

Mogą Cię również zainteresować