Gościniec pod Lubomirem i Chatka na Podołach

przez Katarzyna Wagner
1909 odsłony

Nie wiesz, gdzie zorganizować najbliższe szkolenie swojej firmy? Zastanawiasz się, gdzie w Polsce może być jakieś interesujące miejsce, w które mógłbyś zaprosić swoją strukturę na kilka dni edukacji, odpoczynku i integracji? Gościniec pod Lubomirem to sposób na udane spotkania biznesowe połączone z nauką i rekreacją. Sprawdziliśmy.

ee

Nasza redakcja spędziła tam uroczy weekend. Wiemy więc, co polecamy. Gościniec pod Lubomirem to wspaniałe miejsce do zorganizowania dla swojej kilkudziesięcioosobowej ekipy niezapomnianego spotkania biznesowego, połączonego z integracją i rekreacją. To miejsce, w którym możecie doskonale odpocząć i zrelaksować się na łonie natury, a także smacznie i tanio zjeść oraz dobrze się bawić w gronie najbliższych współpracowników czy rodziny. A wszystko w samym sercu cudownego Beskidu Wyspowego.

Gościniec pod Lubomirem znajduje się w Węglówce, ok. 40 km na południe od Krakowa. Ośrodek zlokalizowany jest na uboczu, daleko od ruchliwych połączeń komunikacyjnych, u progu pięknego lasu, na samym stoku zaliczanej do Korony Gór Polski góry Lubomir. Takie usytuowanie gościńca pozwala z jednej strony cieszyć się pięknymi widokami, a z drugiej odetchnąć pełną piersią zapachem przyrody.

Jeśli chcecie odpocząć od zgiełku miast i wyskoczyć gdzieś na weekend, ale niekoniecznie macie ochotę spędzić wiele godzin w samochodzie na Zakopiance, Gościniec pod Lubomirem jest miejscem idealnym. Ciszę zakłócają tam jedynie odgłosy natury – śpiew ptaków, rechotanie żab w stawie, pohukiwanie sowy, czy charakterystyczne szczekanie lisów. Wyglądając przez okno pokoju można zauważyć przebiegające stado saren czy też uciekającego zająca. Niebo w dzień ozdabiają jastrzębie, a w nocy sowy, nietoperze i mnóstwo gwiazd.

Człowiek spragniony pięknych widoków wyjdzie tylko na taras i może podziwiać majestatyczne pasmo Lubogoszczy, a przy dobrej przejrzystości wystarczy zejść pięćdziesiąt metrów poniżej budynku, aby podziwiać pasmo Tatr rozciągające się pomiędzy górami Beskidu Makowskiego. Widok jest szczególnie piękny jesienią i w mroźne, zimowe dni.

Organizując tam pobyt – w tak uroczym miejscu, można znaleźć wszystko co konieczne do miłego spędzenia wolnego czasu: noclegi w komfortowych warunkach, regionalną kuchnię i niepowtarzalne atrakcje. Do dyspozycji gości pozostaje 9 pokoi od dwu do cztero osobowych, restauracja, parking przy budynku, szerokopasmowy internet, mała biblioteczka. W gościńcu są dwie duże sale, mogące pomieścić 150 osób. Sale są wyposażone we wszystkie niezbędne akcesoria do przeprowadzenia szkolenia, konferencji czy jakiejkolwiek innej firmowej uroczystości.

Tuż przy budynku znajduje się wiele miejsc zapewniających atrakcje. Na dużym, ogrodzonym placu zabaw dla dzieci można znaleźć trampolinę, zjeżdżalnię czy też huśtawkę. Spragnionym wypoczynku w chłodnym otoczeniu wody właściciel proponuje leżak na pomoście znajdującym się przy jeziorku, tuż obok wejścia do restauracji. A tych, którzy pragną wypić zimne piwo z dala od zgiełku zaprasza na drugi koniec terenu, gdzie znajduje się zacieniony parasolami ogródek piwny.

W pobliżu gościńca znajduje się wiele miejsc, w których można aktywnie odpocząć, a także tych ciekawych historycznie. Dla bardziej aktywnych polecić można spacery po górskich szlakach, czy też przemierzanie ich rowerem, a zimą jazda na nartach, czy desce na pobliskim stoku. Mniej aktywnym polecić możemy wizytę w jednym z wielu historycznych miejsc w okolicy, czy też pobliskim obserwatorium na szczycie góry Lubomir. A tym najbardziej leniwym wylegiwanie się przy małym jeziorku znajdującym się tuż przy budynku. Przy ładnej pogodzie, na mini plaży są udostępniane leżaki dla gości.

Jeśli chcesz zorganizować pobyt w Gościńcu pod Lubomirem lub przytulnej Chatce na Podołach i spędzić tam cudowny czas przy kominku w górach, skontaktuj się z właścicielami. Zorganizuj konferencję, szkolenie lub zjazd integracyjny, a oni zadbają o wszystkie szczegóły pobytu, aby zapewnić Ci wysoki standard spotkania firmowego.

Rezerwacje:

+ 48 889 760 522 (10-18.00 od pon do pt; 14-18.00 sb-nd)

lub mailowo: [email protected]

Mogą Cię również zainteresować