Konkurs Media-Tech rozstrzygnięty

przez (piek)
1789 odsłony

Konkurs Media-Tech rozstrzygnięty W numerze 9 NETWORK magazynu z lipca 2006 roku, w dziale "Homo Technicus" ogłosiliśmy, wraz z firmą Media-Tech konkurs dla naszych Czytelników. Do redakcji napłynęło wiele poprawnych odpowiedzi na nasze pytanie konkursowe.


Kino w domu, kino w biurze

altZestaw kina domowego MM4500 Surfer z prawdziwego drewna oferuje firma Manta. Jest to sprzęt elegancki i zarazem o bardzo dobrych parametrach technicznych, co wśród tego typu produktów rzadko idzie z sobą w parze. Zestaw nadaje się do użytku domowego, ale z pewnością nie będzie się go wstydził żaden biznesem, gdy ustawi go w swoim wykwintnie urządzonym gabinecie, aby ciężką pracę umilić chwilą dobrej muzyki. Zestaw MM4500 Surfer pozwala na uzyskanie prawdziwego dźwięku 3D. Sześć dopieszczonych w szczegółach głośników to ilość wystarczająca, aby słuchacz poczuł się jak w kinie albo na sali koncertowej. Dzięki nim uzyskujemy dźwięk nieporównywalny, z żadnym zestawem stereo, standardowo współpracującym z PC. Głośniki posiadają bardzo pomocną dla audiofilów rzecz, mianowicie możliwość jednoczesnego podłączenie kilku źródeł dźwięku np. komputera PC, konsoli, telewizora i DVD. Wyboru pomiędzy nimi dokonujemy przy pomocy pilota lub panelu sterowania na głośniku niskotonowym. Moc wyjściowa systemu dźwięku kina domowego MM4500 (rms) to 160 Wat (20 x 5+60). Tunel powietrzny pozwala na otrzymanie poszerzonego zakresu basów. Wszystkie funkcje dostępne są z pilota. Na uwagę zasługuje niska cena zestawu.

(Źródło: www.manta.com.pl)

Projektory Hitachi – prosta eksploatacja i obsługa

altW ofercie firmy Image Recording Solutions dostępne są nowe projektory Hitachi: CP-X605 i CP-X608, które przeznaczone są do instalacji w średnich i dużych salach konferencyjnych. Nowe projektory zapewniają jasność 4000 ANSI lumenów oraz kontrast 1000:1. W konstruowaniu tych urządzeń kierowano się względami praktycznymi, dzięki czemu nowe produkty odznaczają się wyjątkową funkcjonalnością oraz łatwością obsługi. Konserwacja projektorów Hitachi serii CP-X600 jest uproszczona, m.in. dzięki umieszczeniu filtru powietrza z boku, gdzie łatwo nie gromadzi się kurz, bez względu na sposób zamontowania samego urządzenia. Dostęp do lampy został ułatwiony za pomocą specjalnej pokrywy w górnej części obudowy. Prostą eksploatację uzupełnia specjalne oprogramowanie Hitachi, które pozwala zarządzać funkcjami projektora poprzez sieć z obsługą protokołu SNMP (Simple Network Management Protocol). Zarówno sterowanie, diagnozowanie, jaki i monitorowanie oraz administrowanie urządzeniem udostępnione zostało za pomocą prostego interfejsu, ładowanego w przeglądarce dowolnego komputera w sieci. Oprogramowanie wysyła również powiadomienia pocztą elektroniczną. W modelu CP-X608, oprócz złącza LAN RJ45, zastosowano dodatkowo bezprzewodowy intefejs sieciowy, zwiększający wygodę obsługi. Urządzenie zapewnia liczne możliwości instalacji w salach obrad i pomieszczeniach konferencyjnych. Projektor można łatwo wyregulować pod kątem panujących warunków, dzięki możliwości ręcznego przesuwania obiektywu w pionie oraz w poziomie.

Nowe projektory wyświetlają obrazy i filmy z najwyższą jakością XGA. Zastosowanie aktywnej przesłony, wykorzystywanej standardowo w wysokiej klasy projektorach do kina domowego, pozwoliło zwiększyć kontrast w niektórych warunkach oświetleniowych. Ponadto w urządzeniu wykorzystano inne technologie zwiększające jakość obrazu, m.in. skanowanie progresywne. Oba projektory pracują niezwykle cicho, prawie nie przekraczając 33 dB oraz wyposażone zostały w mocne głośniki o mocy 4x4W.

(Źródło: Image Recording Solutions)

Niszczarki do zadań specjalnych

altNiszczarki marki Rexel zapewniają zwiększoną ochronę poufnej korespondencji oraz różnych dokumentów, coraz częściej przechowywanych na nośnikach optycznych. Urządzenia odznaczają się wysokim poziomem bezpieczeństwa (od S2 do S5), dzięki czemu dedykowane są również do specjalnych zastosowań, np. niszczenia tajnych dokumentów wojskowych. Zostały wyposażone w kosz o pojemności 23 litrów, który dzięki technologii kompaktowania ścinków może zmieścić o 25% więcej kartek. Niszczarki oferują szerokość cięcia 5,8 mm oraz 4,34 mm i posiadają opcję cofania papieru. Niezwykle wygodną funkcją jest możliwość niszczenia kartek wraz ze spinaczami lub zszywkami. Urządzenia wyposażone zostały ponadto w zabezpieczenie przed przegrzaniem. Niszczarki oznaczone symbolem P180 oraz P185 posiadają większy kosz na ścinki (35 litrów) oraz odznaczają się poziomem bezpieczeństwa S2. Urządzenia potrafią jednocześnie przetworzyć 17 oraz 22 kartek, a także zniszczyć karty kredytowe. Szerokość cięcia wynosi odpowiednio 3,9 mm i 5,8 mm. Wszystkie urządzenia objęte zostały dwuletnim okresem gwarancyjnym.

(Źródło: www.4Press.pl)

Idealny druk dla korespondencji

altFirma ATA-INT Ltd., wyłączny dystrybutor sprzętu Gestetner w Polsce, wzbogaciła swoją ofertę o dwa nowe modele drukarek tego producenta. Gestetner SP C410DN oraz SP C411DN idealnie sprawdzają się podczas druku korespondencji, a także stanowią doskonałe połączenie wydajnej drukarki biurowej z elastycznym systemem druku w kolorze.

Największym walorem urządzeń Gestetner jest obok wydajności, możliwość elastycznego drukowania w kolorze dzięki szerokiemu zakresowi gramatur oraz tzw. "formatowi indywidualnemu" obsługiwanemu z każdej kasety. Oba urządzenia oferują taką samą wydajność bez względu na to, czy dokument drukowany jest w kolorze czy tylko czarnym tonerem. Odpowiednio 25 lub 30 stron na minutę przy jakości 1200×1200 dpi, spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Obsługa papieru o gramaturze do 216 g/m2 zagwarantuje z kolei bezproblemowy druk również na grubym papierze, foliach, naklejkach, kopertach czy papierze z recyklingu.

Mimo szerokiego spektrum zastosowań projektantom udało się utrzymać niewielkie rozmiary sprzętu, nawet jak na drukarkę formatu A4, a co najważniejsze zadbano o jak najniższy koszt wydruku. Ofertę Gestetner uzupełnia pakiet usług i oprogramowania, stworzony w celu maksymalizacji korzyści biznesowych wynikających z wdrożenia systemu. W pakiecie tym znaleźć można: doradztwo dokumentowe, audyt środowiska produkcji dokumentów, szeroki zakres szkoleń, wsparcie użytkowników oraz zaawansowane narzędzia zdalnej administracji. Wszystkie te usługi oraz kompetentna opieka serwisowa składają się na obraz w pełni spersonalizowanych rozwiązań, z których znana jest marka Gestetner.

(Źródło: ATA-INT.LTD)


Długopis ze skanerem

Jednym z najbardziej oryginalnych gadżetów zaprezentowanych na forum IDF jest długopis firmy Epos, który oprócz swej tradycyjnej funkcji posiada zdolność transmisji napisanego tekstu bezpośrednio do komputera. Umieszczone w końcówce długopisu czujniki śledzą pojawiający się na papierze tekst i za pomocą złącza USB przekazują informację do komputera stacjonarnego lub przenośnego. Transfer danych odbywa się na dwa sposoby – drogą bezprzewodową lub za pośrednictwem kabla – w zależności od modelu długopisu. Firma Epos nie planuje jak na razie rozpoczęcia produkcji masowej tego gadżetu. Zapowiedziała jedynie gotowość do odsprzedaży licencji na ten nietypowy produkt. Niezależnie jednak od tego, kto przejmie produkcję długopisu, będzie on dostępny w cenach 50 i 80 USD.

(Źródło: The Inquirer)

Mogą Cię również zainteresować