Nowe produkty SanDisk®

przez (Źródło: Mmd Corporate)
520 odsłony

W lipcu br. firma przedstawiła również atrakcyjną stację USB Flash SanDisk ExtremeR Ducati Edition. W lipcu br. firma przedstawiła również atrakcyjną stację USB Flash SanDisk ExtremeR Ducati Edition.

 

2Stacja jest hołdem złożonym włoskim rozwiązaniom konstrukcyjnym i inżynierskim; ma taką samą błyszczącą, czerwoną obudowę z czarnym wykończeniem jak motocykle zespołu Ducati Corse, które obecnie kolekcjonują zwycięstwa w cyklu wyścigów MotoGP.

(Źródło: Mmd Corporate)


Multimedialny odtwarzacz z czytnikiem kart SD I

altFirma Creative, światowy lider w dziedzinie produktów przeznaczonych do rozrywki cyfrowej, zaprezentowała Creative ZENT – odtwarzacz muzyki, filmów i przeglądarkę zdjęć z zaawansowanym, kolorowym ekranem o przekątnej 2,5 cala.

Odtwarzacze Creative ZENT są dostępne w trzech wersjach, o pojemności: 4GB, 8GB lub 16GB, co umożliwia zmieszczenie wielu godzin filmów lub tysięcy zdjęć. Wbudowany czytnik kart SD umożliwia praktycznie nieograniczone zwiększanie pojemności urządzenia ułatwiając dodawanie, odtwarzanie oraz wymianę  muzyki, filmów i zdjęć. To pierwszy odtwarzacz firmy Creative, który umożliwia odtwarzanie plików muzycznych zapisanych w formacie AAC. ZEN wykorzystuje też niechronione pliki iTunes Plus ze sklepu internetowego iTunes oraz pliki ripowane z płyt CD za pomocą aplikacji iTunes. Oczywiście odtwarza również najbardziej popularne formaty zapisu plików audio, czyli MP3 i WMA, WAVE i Audible oraz pliki wideo, w tym MPEG-4, DivX, XviD i WMV. Pełne naładowanie akumulatora wystarcza nawet na 5 godzin odtwarzania filmów lub 25 godzin słuchania muzyki.

– Niewielkie rozmiary i waga, doskonały, duży ekran, a przede wszystkim slot kart SD i możliwość odtwarzania plików audio i wideo, zapisanych w najczęściej wykorzystywanych dziś formatach powodują, że Creative ZEN jest jednym z najbardziej zawansowanych technologicznie odtwarzaczy multimedialnych na świecie – powiedział Sim Wong Hoo, prezes i dyrektor generalny Creative. – Nie jest ważne, czy pobierasz pliki wideo z YouTube, czy kopiujesz ulubione filmy z domowej biblioteki DVD, kupujesz muzykę z iTunes lub dowolnego sklepu internetowego na całym świecie – wszystko szybko i łatwo zapiszesz w praktycznie nieograniczonej pamięci odtwarzacza Creative ZEN i schowasz go do kieszeni.

(Źródło: INVENTIVE Communication)


Ruszyły LoVo – nowe usługi telefonii internetowej VoIP

altRozpoczął działalność nowy operator na rynku telefonii mobilnej – Mobilna Telefonia Internetowa Sp. z o.o. (MTI) oferująca usługę LoVo. LoVo to telefonia internetowa VoIP realizowana przy pomocy telefonów komórkowych, wyposażonych w szerokopasmowy dostęp do internetu w technologii WiFi i/lub UMTS.

MTI oferuje w pełni funkcjonalną telefonię mobilną w technologii UMA, warto jednak podkreślić, że nie jest ona związana z żadnym operatorem komórkowym (dotychczasowe pionierskie rozwiązania UMA zawsze wiązały się z koniecznością współdziałania z jedną, konkretną siecią GSM, oferującą tego typu usługę) i umożliwia wykorzystanie usług wszystkich operatorów GSM. Kluczowa funkcja UMA, która polega na płynnym przełączaniu rozmowy pomiędzy technologią internetową (VoIP) i GSM jest realizowana z dowolnym operatorem komórkowym. Użytkownik, który rozmawia za pomocą telefonu komórkowego z aplikacją LoVo, łącząc się z punktem dostępowym WiFi po wyjściu z zasięgu bezprzewodowego internetu, jest automatycznie przełączany na technologię GSM. Proces ten działa także w druga stronę.

Firma MTI poinformowała nas, że jako pierwsza na rynku, oferuje płynny roaming pomiędzy sieciami WiFi i 3G – to znaczy, że jeżeli w czasie prowadzenia rozmowy jakość sygnału WiFi (lub jego siła) spadnie poniżej zadanej wartości, system płynnie przełączy rozmowę VoIP na UMTS w sposób niezauważalny dla użytkownika. Dodatkową wartością jest przyznanie stacjonarnego numeru telefonu (w numeracji 39xx z rejonizacją ogólnopolską), na który można "wdzwonić" się w momencie, gdy słuchawka jest w zasięgu internetu (sieci WiFi lub UMTS) – działają wtedy dwa numery – GSM i stacjonarny.  Rozwiązanie to sprawia, że użytkownik, w każdej chwili jest dostępny pod stacjonarnym numerem telefonu, niezależnie od tego czy znajduje się przy swoim biurku czy np. za granicą w zasięgu hot spotu.

(Źródło: INVENTIVE Communication)


Notebook Packard Bell o wadze 950 gramów

altPackard Bell, jedna z wiodących marek elektroniki konsumenckiej w Europie, poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowego EasyNote XS, siedmiocalowego notebooka wyróżniającego się małymi gabarytami i pełną funkcjonalnością PC z obsługą systemu Windows XP Home Edition. Nowy notebook ma pełnić rolę codziennego, przenośnego towarzysza – to idealny wybór dla mobilnych użytkowników, dla których pełnowymiarowy notebook jest za duży, a urządzenie PDA zbyt ograniczone.

– To doskonały towarzysz dla tych z nas, którzy chcą wygodnie korzystać z sieci komputerowych – powiedział Emmanuel Fromont, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w firmie  Packard Bell. – Posiada pełną funkcjonalność notebooka, lecz jest bardzo mały.

EasyNote XS idealnie nadaje się do szeregu zastosowań przenośnych. Wbudowany odbiornik Wi-Fi i kamera VGA znakomicie nadają się do prowadzenia wideorozmów przez internet. Ergonomicznie umieszczony panel dotykowy i przyciski ułatwiają korzystanie z EasyNote XS w podróży. Stereofoniczne głośniki umożliwiają słuchanie muzyki. Wbudowany czytnik obsługuje cztery standardy kart i ułatwia kopiowanie zdjęć z aparatu cyfrowego czy współdzielenie muzyki. Dzięki złączom USB 2.0 łatwo dodać urządzenia peryferyjne, takie jak zewnętrzne magazyny danych, napędy dysków optycznych i drukarki.

EasyNote XS wyróżnia się doskonałym zrównoważeniem funkcjonalności, łączności sieciowej i przenośności. Jego sercem jest platforma VIA Ultra Mobility Platform, która stawia czoła trzem potrzebom – małym gabarytom, wymogom w zakresie chłodzenia oraz zużyciu energii. EasyNote XS łączy wydajność komputera PC z miniaturową formą. Może być wyposażony w pamięć o pojemności do 1024 MB RAM i dysk twardy 30 GB. Wyjątkowa energooszczędność platformy VIA Ultra Mobile Platform zapewnia komputerowi długi czas pracy na jednym ładowaniu – ponad trzy godziny z włączonym modułem komunikacji Wi-Fi. Mały i elegancki Packard Bell EasyNote XS waży mniej niż kilogram (950 g) i jest niewiele większy od typowej książki. Dla ochrony przed zadrapaniami do zestawu dołączony jest zamszowy futerał. Pomimo niewielkich gabarytów, EeasyNote XS nie ogranicza komfortu użytkownika – posiada pełnowymiarową klawiaturę i siedmiocalowy ekran.

(Źródło: Inventive Communication)


Pierwsze urządzenie z procesorem VIA C7-M ULV – OQO model 02

altFirma VIA Technologies Inc, poinformowała, że firma OQO Inc. jest pierwszym producentem, który zastosował procesor VIA C7-M ULV 1,6GHz w najnowszym urządzeniu OQO model 02. Szybszy procesor w OQO model 02 – najmniejszym na świecie miniaturowym komputerze PC z systemem operacyjnym Windows VistaR  podwyższa wydajność urządzenia.

OQO model 02, oprócz szybszego procesora, ma w opcji obsługę "EVDO Rev. A"superszybkiego standardu transmisji bezprzewodowej, osiągającego przepustowość do 1.4Mbps przy podwyższonej prędkości wysyłania i krótszych opóźnieniach. Nowy model posiada również większy dysk twardy o pojemności 120GB oraz opcjonalnie dysk typu SSD  oparty na pamięci flash.

– Po raz kolejny wyznaczyliśmy rekord w dziedzinie mobilnej komputeryzacji – powiedział Bob Rosin, wiceprezes ds. marketingu i współpracy w firmie OQO. – Dzięki szybszemu procesorowi, większemu dyskowi twardemu, opcji SSD i lepszej łączności bezprzewodowej, nowy model 02 jest najlepszym urządzeniem dla mobilnych profesjonalistów, którzy chcą mieć dostęp do wszystkich informacji, aplikacji i Internetu – dodał Rosin.

(Źródło: INVENTIVE Communication)


Telefon stacjonarny, komórka i VoIP w jednym

Firma Plantronics ma w swojej ofercie nowe urządzenie, które wspomaga telefonowanie w domu lub małym biurze. Calisto Pro Home Phone jest telefonem, który umożliwia rozmowy poprzez sieć komórkową, stacjonarną i VoIP.
a
Produkt wyposażony jest w zestaw słuchawkowy z modułem Bluetooth, który pozwala na swobodne przemieszczanie się podczas rozmowy. Słuchawka wykorzystuje szyfrowaną technologię, dedykowaną do rozmów głosowych DECT 6.0, co ma skutkować dobrą jakością dźwięku i jednocześnie zapobiegać interferencjom z sieci WiFi lub innych zakłóceń. Zasięg urządzenia od bazy to około 90 metrów.

Dla tych, którzy nie lubią rozmawiać za pomocą zestawu słuchawkowego, urządzenie dysponuje także standardową słuchawką telefoniczną. Do telefonu można przetransferować do 200 kontaktów z Outlooka i każdemu przypisać do 3 numerów. Wybór rodzaju telefonii odbywa się przy pomocy tylko jednego przycisku. Aby korzystać z rozmów VoIP, Calisto Pro należy podłączyć do komputera poprzez złącze USB.

(Źródło: 4Press)

Mogą Cię również zainteresować