MAXDATA prezentuje notebook Belinea s.book 1

przez (Źródło: Inventive Communication)
665 odsłony

.

Belinea s.book 1 to niezwykłe połączenie wysokiej jakości, innowacji i elegancji. Miniaturowe gabaryty kryją bogatą funkcjonalność i rozbudowane opcje przyłączeniowe.

 

Belinea s.book 1 to niezwykłe połączenie wysokiej jakości, innowacji i elegancji. Miniaturowe gabaryty kryją bogatą funkcjonalność i rozbudowane opcje przyłączeniowe. Urządzenie umożliwia stałą łączność i wydajną pracę dzięki długiej żywotności akumulatora.

Ważący zaledwie 1kg i mierzący tylko 230 mm x 171 mm x 29,4 mm mini-notebook jest wyposażony w ekran 7 cala WVGA o rozdzielczości 840×480 i posiada unikatowy, odłączany moduł Skype, ułatwiający prowadzenie rozmów głosowych przez internet w ruchu.

(Źródło: Inventive Communication)


Z Mantą do celu

altZestaw do nawigacji satelitarnej z mapą Polski (GPS010 i GPS020) to propozycja Manta Multimedia dla wszystkich osób, które chcą dotrzeć bezbłędnie do celu. W urządzeniach Easy Rider wszystkich ustawień dokonuje się dotykowo, poprzez wygodne i duże ikony. Do celu zmierzamy dzięki wyraźnym komendom głosowym informującym o manewrach (głos męski lub żeński) oraz wskazówkom graficznym bezpośrednio na mapie i panelu.

Urządzenie umożliwia nawigację po całej Polsce (kompletna sieć dróg oraz szczegółowych planów miast i miejscowości). Mapa firmy IGO jest wgrana w pamięć urządzenia, a skala mapy dopasowuje się automatycznie do prędkości. W programie można wyznaczać trasy piesze i samochodowe – najszybsze lub najkrótsze. Jeśli użytkownik zjedzie z właściwej drogi – program błyskawicznie wyznaczy nową trasę. Istnieje możliwość wgrania mapy z dowolnej części świata. Łatwe w użyciu menu czyni z nawigowania prawdziwą przyjemność.

altNiedawno Manta wprowadziła na rynek nową serię nawigacji samochodowych (GPS030, GPS410 i GPS420) o większej przekątnej obrazu 4,3”. Wymiary urządzenia to 120,5 x 90 x 24 mm. Zostało ono wykonane z dobrej jakości czarnego tworzywa gumowanego, co ma swoje niezaprzeczalne zalety: nie skrzypi, nie trzeszczy, nie stuka, jest pewne w trzymaniu, tak w ręku jak i w podstawce. Obudowa jest estetyczna i schludna bez żadnych dziwnych "fajerwerków", a poszczególne elementy spasowane ze sobą jak należy. Całość robi zatem miłe wrażenie. Sprzęt posiada dwa gniazda zasilająco-komunikacyjne: pierwsze samochodowe, drugie mini USB (komputer, sieć) oraz TMC, które pozwala na odbiór bezpłatnych informacji o korkach i utrudnieniach na drodze (jest dostępne w Austrii, Belgii, Danii, Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Hiszpanii, Szwecji oraz Szwajcarii).

(Źródło: www.manta.com.pl)


Przenośny komputer z funkcją push email

altPodczas targów GSMA Mobile World Congress 2008, firma HTC Corp. poinformowała o rozpoczęciu sprzedaży HTC Shift.  HTC Shift łączy moc Windows Vista i wygodę nowego interfejsu Microsoft Origami Experience 2.0 ze stałym dostępem do sieci 3G/HSDPA, obsługą poczty elektronicznej w trybie push oraz trzydniowym czasem pracy na akumulatorach.

Microsoft Origami Experience 2.0 ułatwia dostęp i korzystanie z treści elektronicznych poprzez nową przeglądarkę, czytnik kanałów RSS oraz odtwarzacz mediów, przystosowane do obsługi poprzez ekran dotykowy. W skład interfejsu wchodzi również Origami Now, zapewniający użytkownikom błyskawiczny dostęp do najpotrzebniejszych informacji, w tym emaila, kalendarza, informacji o pogodzie i listy zadań na jednym ekranie, który zmienia się w zależności od godziny, daty a nawet bieżącej lokalizacji.

alt– Nowa wersja Origami Experience i HTC Shift to ulepszona i bardziej naturalna współpraca z komputerem przenośnym. Myślę, że użytkownicy docenią usprawnioną obsługę internetu poprzez dotykową nawigację na ekranie. HTC Shift to nowy standard dla klientów poszukujących przenośnego komputera, który jest zawsze podłączony do sieci i oferuje funkcje typowe dla notebooka. – powiedział Peter Chou, prezes i dyrektor generalny HTC Corp.
Urządzenie pracuje z systemem Windows Vista Business i posiada dysk twardy o pojemności 40 GB. HTC Shift zapewnia szybką łączność na całym świecie dzięki obsłudze trzypasmowego protokołu UMTS/HSDPA i czteropasmowych protokołów GSM/GPRS/EDGE, a także Bluetooth 2.0 i Wi-Fi. Jest również wydajnym kombajnem multimedialnym z odtwarzaczem Windows Media Player 11 obsługującym muzykę, filmy i zdjęcia. Na razie sprzęt jest dostępny w sieci Telefonia w Hiszpanii i Orange w Wielkiej Brytanii, a wkrótce będzie można go kupić w sieci TIM we Włoszech oraz u wyspecjalizowanych detalistów w całej Europie, w cenie 1199 euro.

(Źródło: Inventive Communication)


NETGEAR prezentuje telefon WiFi do SkypeT

altFirma NETGEAR, światowy dostawca zaawansowanych technologicznie, markowych produktów sieciowych, poinformowała o wprowadzeniu na polski rynek telefonu NETGEAR SPH200W, pozwalającego komunikować się za pośrednictwem programu Skype, bez konieczności korzystania z komputera.

Telefon NETGEAR SPH200W został wyposażony w preinstalowane oprogramowanie Skype, umożliwiające bezpłatną komunikacje poprzez łącza internetowe zarówno z innymi użytkownikami aplikacji jak i zwykłymi telefonami stacjonarnymi i mobilnymi w atrakcyjnych cenowo stawkach. Telefon WiFi będzie działał w każdym miejscu na świecie, w którym jest dostęp do zabezpieczonej lub otwartej sieci WiFi, nie wymagającej logowania przez przeglądarkę – tj. w domu, w biurze, w publicznym hotspocie czy w zasięgu miejskiego punktu dostępowego sieci bezprzewodowej. Użytkownicy korzystają z telefonu, tak samo jak podczas korzystania ze Skype. Menu telefonu, prezentowane w żywych, jasnych kolorach, wyświetla listę zapisanych kontaktów Skype wraz z informacją o ich dostępności, podobnie jak ma to miejsce w programie Skype na komputerze PC. Użytkownicy docenią również jakość dźwięku oraz długi czas rozmów (4 godziny) i czuwania (48 godzin).

– Nowy model telefonu przeznaczony jest dla osób ceniących mobilność. Mogą oni korzystać z taniej łączności nie będąc przywiązanym do komputera – powiedział Wojciech Karwowski, country manager NETGEAR Poland. – Użytkownicy docenią też  na pewno jakość dźwięku, jak i wizualną i funkcjonalną stronę tego telefonu –  dodał.

(Źródło: Inventive Communication)


 Więcej miejsca na fotografie i wideoklipy

altWiększa pojemność i duża szybkość transmisji to najważniejsze zalety 8-gigabajtowej karty pamięci flash SDHCT SanDisk ExtremeR III, która została wprowadzona do sprzedaży przez SanDisk Corporation.

Do 8-gigabajtowej karty SDHC firma dołącza czytnik SanDisk MicroMateT USB 2.0 (o wartości 20 dolarów), aby użytkownicy dysponowali pojedynczym rozwiązaniem do tworzenia, przechowywania i przenoszenia fotografii. Nowa karta mieści ponad 4000 zdjęć wysokiej rozdzielczości albo nawet 16 godzin wideo MPEG4. Szybkość odczytu i zapisu wynosi 20 megabajtów na sekundę, co zapewnia łatwą wymianę danych z komputerem osobistym.

– Na rynku pojawia się coraz więcej aparatów obsługujących SDHC, w tym Nikon D80 oraz Canon EOS-1D Mark II, a karta SanDisk Extreme III jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto ceni najwyższą niezawodność, trwałość i dużą szybkość transmisji – powiedziała Tanya Chuang, dyrektor ds. marketingu produktów detalicznych związanych z przetwarzaniem obrazu. – Ponieważ wiele tych aparatów ma rozbudowane funkcje wideo, 8GB pojemności pozwala użytkownikom na zapisywanie dłuższych filmów.

Format SDHC zaprojektowano z myślą o pojemnościach większych niż 2GB, ale urządzenia muszą być zgodne z tym standardem, aby współpracować z kartami pamięci SDHC. W zastosowaniach wideo nowe karty SanDisk mają klasę szybkości 6 – najwyższą spośród zdefiniowanych przez SDA, co oznacza minimalną szybkość ciągłej transmisji danych równą 6MB/sekundę.

(Źródło: Mmd Corporate)


Everex prezentuje CloudBook Ultra-Mobile PC

altFirma Everex przedstawiła od dawna oczekiwany komputer PC klasy Ultra Mobile, wyposażony w najnowszy system operacyjny Open Source gOS. Mierzący 23 cm szerokości i ważący 2 funty Everex CloudBook zaspokaja potrzeby użytkowników mających najwyższe wymagania wobec komputerów przenośnych.

Laptop wyposażony jest w procesor VIA C7-M ULV 1,2GHz i czterokomorowy akumulator w technologii jonów litu, zapewniający średnio 5 godzin pracy. W przeciwieństwie do wielu innych, konkurencyjnych produktów, CloudBook posiada dysk twardy o pojemności 30 GB, cyfrowe wyjście wideo (DVI-I), czytnik kart czterech typów oraz kamerę internetową 1,3 MP. Dzięki gabarytom, danym technicznych i konstrukcji, użytkownicy znajdą w CloudBooku wydajność i właściwości znacznie większych laptopów.

(Źródło: Inventive Communication)

Mogą Cię również zainteresować