Nowa epoka w telefonii komórkowej?

przez (Źródło: Inventive Communication)
601 odsłony

Nowa epoka w telefonii komórkowej?Firma HTC Corp. zaprezentowała nowy flagowy model telefonu komórkowego – HTC Touch Diamond o ciekawym wzornictwie i dobrej precyzji wykonania.

 

Wprowadzając nowy, trójwymiarowy interfejs firma HTC wykonała ogromny skok w rozwoju ekranów dotykowych. Ten np. zapewnia animowany dostęp do listy kontaktów, wiadomości, emaili, zdjęć, muzyki, prognozy pogody i wielu innych funkcji. W Touch Diamond wprowadzono również nowy, innowacyjny system dotykowej kontroli, umożliwiający dodatkową interakcję.

Model Touch Diamond wyposażono w nową przeglądarkę www, ułatwiającą nawigowanie i przeglądanie witryn internetowych w formie zgodnej z zamysłem autorów. Przeglądarka umożliwia powiększanie i przesuwanie obrazu witryny jedną ręką oraz automatyczne przeglądanie treści zoptymalizowanych do rozdzielczości ekranu telefonu. Obrócenie urządzenia automatycznie obraca obraz na ekranie. Oprócz funkcji przeglądania sieci telefon posiada nową aplikację YouTube, umożliwiającą przeglądanie treści wideo stworzonych przez użytkowników. Dodatkowo wykorzystuje Google Maps do celów nawigacji i pokazywania danych o ruchu drogowym.

(Źródło: Inventive Communication)


Mały, lekki, oryginalny.

altPackard Bell wprowadziła na polski rynek mały, lekki notebook o przekątnej ekranu 12,1 cala – PackardBell EasyNote BU45-P-113. Laptop waży zaledwie 1,9 kg i może pracować na bateriach do 3,5 godziny. Nowy produkt znajdzie na pewno wielu odbiorców wśród osób, które cenią funkcjonalność użytkowanych komputerów oraz często korzystają z notebooka w podróży. Niewielka waga, kamera internetowa i rozbudowany system łączności czynią z niego prawdziwego towarzysza podróży.

Niezależnie od walorów funkcjonalnych ultraprzenośny Packard Bell EasyNote korzysta z najnowszych technologii mobilnych. Urządzenie z systemem Windows VistaT Home Premium wyposażono w procesor Intel Core Duo T5300 o częstotliwości zegara 1,73 GHz, nagrywarkę DVD, dysk twardy o pojemności 160 GB, 2 GB pamięci i kartę grafiki Intel 945GM. Łączność zapewniają trzy porty USB 2.0, czytnik kart pamięci, moduł WLAN (802.11a/b/g), moduł Fast Ethernet i wbudowany moduł łączności Bluetooth.

(Marek Wyrzychowski)


Kieszonkowa kamera Creative Vado

altFirma Creative zaprezentowała Vado Pocket Video Cam. Jest to prosta w obsłudze kamera wideo umożliwiająca nagrywanie filmów w  jakości VGA, która zmieści się w kieszeni, torebce lub dłoni. Nowa kamera wideo ma 2 GB pamięci i pozwala nagrywać filmiki. Wbudowane złącze USB umożliwia podłączenie kamery do dowolnego komputera PC oraz łatwe wysłanie filmów do znajomych czy na YouTube.

Nieduża, lekka kamera Vado (waży poniżej 90g) jest dostępna w kolorach srebrnym i różowym. Mark Grover, europejski menedżer marki Creative opowiada o tym, jak Vado Pocket Video Cam zmieni myślenie o nagrywaniu i prezentowaniu nagrań wideo: – Kamera Vado może być z Tobą wszędzie tam, gdzie dobrze się bawisz, stale gotowa do nagrania wyjątkowych sytuacji, które zawsze zdarzają się wtedy, gdy najmniej się ich spodziewasz. Jest bardzo łatwa w obsłudze – jednym naciśnięciem przycisku można nagrać do dwóch godzin wysokiej jakości filmu. Nie trzeba myśleć o kasetach czy dyskach – kamera posiada 2GB wbudowanej pamięci i wyjmowany akumulator.

Dla kamery Vado zaprojektowano szereg akcesoriów, w tym etui podróżne, dodatkowy akumulator, zasilacz sieciowy z ładowarką oraz przewód AV do podłączania do telewizora.

(Źródło: Creative Labs Sp. z o.o.)


Bezprzewodowa sieć dla małych i średnich firm

altFirma NETGEAR Inc. wprowadziła do oferty ProSafe 802.11n Dual Band Wireless Access Point (WNDAP330) – wielofunkcyjny, dwupasmowy punkt dostępu sieci bezprzewodowej umożliwiający małym i średnim przedsiębiorstwom zwiększenie przepustowości oraz pokrycia siecią dzięki pasmu 5GHz 802.11n, przy jednoczesnej obsłudze starszych urządzeń klasy 802.11b, 802.11g i 802.11a. 

Sprzęt zapewnia nawet dziesięciokrotnie większe pokrycie i piętnastokrotnie szybszy transfer niż sieci oparte na protokole 802.11g, obsługuje urządzenia w paśmie 5GHz 802.11a i 802.11n (specyfikacja w wersji roboczej, tzw. 'draft 2.0′) lub 2.4GHz 802.11b/g i 802.11n (draft 2.0). Zarządzany przez SNMP punkt dostępu WNDAP330 wyposażono w funkcję zasilania poprzez złącze sieciowe (Power-over-Ethernet) w standardzie 802.3af, które eliminuje dodatkowe przewody zasilania i upraszcza instalację. Dzięki temu urządzenie idealnie nadaje się do wykorzystania na dużych obszarach, z obsługą mostkowania punkt-punkt i punkt-wielopunkt w systemie dystrybucji bezprzewodowej (Wireless Distribution System). WNDAP330 zabezpiecza sieć bezprzewodową poprzez kompleksowy zestaw funkcji takich jak szyfrowanie WPA, WPA2, wykrywanie nieautoryzowanych AP, oraz 802.1x z obsługą RADIUS.

(Źródło: Inventive Communication)


Precyzyjna praca z kolorem

altFirma Ricoh poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowego urządzenia biurowego AficioT SP C420DN. Urządzenie zaprojektowano z myślą, by zagwarantować najwyższą wydajność przy niskich kosztach wydruku kolorowego. Urządzenie łączy w sobie łatwość tworzenia wysokiej jakości dokumentów przy zachowaniu wysokiej wydajności, dzięki krótkiemu czasowi nagrzewania oraz szybkiej prędkości druku.

Urządzenie jest przyjazne dla użytkownika w obsłudze i oferuje pełen wachlarz rozwiązań druku kolorowego. Najniższy koszt posiadania produktu (TCO) na rynku przekłada się na niski koszt druku. Dodatkowo, wszystkie koszty mogą być monitorowane i zliczane, a to dzięki specjalnemu oprogramowaniu Ricoh. Wydruki o rozdzielczości 1200 dpi powstają przy prędkości 30 stron na minutę (czarno-biały i kolor), zarówno w trybie druku jednostronnego, jak i dupleksu. Czas nagrzewania wynosi 30 sekund, a pierwszy wydruk gotowy jest w 10 sekund dla druku czarno-białego i 15 sekund dla druku kolorowego. Drukarka obsługuje szeroki zakres formatów papieru: od B6 do A4. Istnieje możliwość druku na papierze o grubości do 216 g/m2 dla każdej tacy oraz obsługa papieru o 157g/m2 dla dupleksu.

Dodatkowo urządzenie wyposażono w najnowocześniejsze systemy ochronne, tj. szyfrowanie danych, zaawansowane funkcje autoryzacji i kontroli dostępu, kasowanie oraz nadpisywanie danych tymczasowych zapisanych na dysku twardym oraz  zabezpieczenie wydruków przed niechcianym kopiowaniem przez zastosowanie technologii druku znaku wodnego.

(Źródło: Inventive Communication)


Czerwiec w Megabajt

altDo oferty firmy Megabajt zostały wprowadzone nowe modele zamienników Supratec. Zastępują one oryginalne tusze HP serii 350XL oraz 351XL. Jednym słowem do wyboru do koloru. Sugerowana cena resellerska zamienników to odpowiednio 39 zł oraz 41 zł netto.

(Piotr Hoffmann)

Mogą Cię również zainteresować