Kamera Media-Tech

przez (piek)
110766 odsłony

Kamera Media-Tech CHEPRE MT4003 to kamera PC 350Kpix o ciekawym wyglądzie i nietypowym kształcie. Jej interesujące wzornictwo oparte na odważnych pomysłach twórców zapewne przyciągnie oko niejednego nabywcy.

CHAPRE MT4003 to kamera z sensorem CMOS VGA (350Kpix) przekazująca obraz wideo w rozdzielczości CIF 640×480 ppi, z szybkością do 30 klatek na sekundę. Rzeczywisty czas przekazu sprawia, że z łatwością możemy stworzyć wideo-konferencję i cieszyć się znakomitą jakością obrazu uzyskiwanego za pomocą tego sprzętu.

 

Urządzenie zostało wyposażone w szklany obiektyw z przesłoną, w przycisk "shutter" służący do robienia zdjęć. W tworzeniu fotografii może być również pomocny wyprofilowany wizjer optyczny.  Funkcjonalność kamery podnosi stabilna podstawa oraz długi na 1,5 m elastyczny kabel zakończony interfejsem USB. Zakres ostrości kamery wynosi od 3 cm do nieskończoności, dla użytkownika dostępna jest również ręczna korekta ostrości.

(piek)


Monitory LCD Manta 1701

altKomputer to bez wątpienia podstawowe narzędzie pracy każdego biznesmena. Trudno wyobrazić sobie dzisiaj sprawnie funkcjonującą firmę, bez komputera na wyposażeniu. Z kolei, jeśli mamy w firmie komputer, musimy go wyposażyć w monitor, bez którego nie bylibyśmy w stanie obserwować wyników swojej pracy. Jeszcze do nie dawna na rynku standardem były monitory CRT, a o wspaniałych, płaskich jak obrazek LCD – ze względu na różnicę w cenie – wielu menedżerów mogło jedynie pomarzyć. Sytuację zmieniła firma Manta, wprowadzając na rynek bardzo dobre jakościowo monitory LCD po przystępnej dla każdej kieszeni cenie.   
Monitory LCD Manta 1701 oraz 1901 są sprzętem o dobrych parametrach, przeznaczony zarówno do pracy z aplikacjami biurowymi, jak i do rozrywki – oglądania filmów lub grania w gry komputerowe. Choć testowaliśmy ten sprzęt bardziej pod kątem prac biurowo-dziennikarskich okazało się, iż są one również idealne do prac związanych z obróbką zdjęć, jak i z bardziej skomplikowanymi grafikami (dobra ostrość obrazu, żywe, ostre kolory), czy oglądania filmów DVD/Divx. Cechą charakterystyczną monitorów jest ich funkcjonalna stopka, pozwalająca niemal dowolnie regulować położenie ekranu. W razie potrzeby można nawet zamocować monitor na ścianie. Obraz generowany przez monitory Manta charakteryzuje się wysoką jakością. Zastosowana matryca, choć o współczynniku kontrastu mniejszym niż w przypadku sprzętów drogich powoduje, że wyświetlana czerń jest głęboka i w nieco mniejszym stopniu niż u konkurencji przypomina kolor szarobury. To bardzo dobre narzędzie do intensywnych, profesjonalnych prac biurowych, zwłaszcza, jeśli ktoś jeszcze używa sprzętu CRT i spędza przed komputerem kilkanaście godzin dziennie. Proponujemy wymienić jak najszybciej, choćby ze względu na własne zdrowie. Cena monitora Manta  LCD 1701 to ok. 799 PLN. Kosz niewielki, a efekt murowany.  Tak, że śmiało polecamy.

(Marek Wyrzychowski)

Easy Install – prosta instalacja ekranów Projecta

altFirma ProAudio-AVT wprowadziła do sprzedaży modele ekranów projekcyjnych marki Projecta, ulepszone o nową technologię o nazwie Easy Install. Ekrany wyróżniają się nieskomplikowanym systemem montażu, co pozwala znacznie obniżyć koszty instalacji.
Regulowany system mocowania Easy Install gwarantuje błyskawiczną instalację ekranu przy minimalnym wysiłku ze strony użytkownika. Jak zapewnia producent, wystarczy jedynie przytwierdzić dwa uchwyty mocujące do ściany lub sufitu. Następnie ekran – niezależnie od jego wymiarów – można przesuwać i blokować za pomocą odpowiednich wkrętów. System pozwolił również na wyeliminowanie uciążliwej czynności precyzyjnego odmierzania i wiercenia otworów na stałe. Uchwyty mocujące mogą zostać zamontowane w dowolnym miejscu, w odległości 50 cm od krawędzi ekranu. W przypadku montażu do podwieszanego sufitu lub, gdy znajdzie się on w pewnej odległości od ściany, system może być łączony z innymi rozwiązaniami firmy Projecta. Dzięki dodatkowym akcesoriom, takim jak przewody do błyskawicznego montażu i pilot zdalnego sterowania, przewodowe lub bezprzewodowe połączenie z projektorem w systemie Easy Install nie wymaga obecności fachowca.

(Źródło: ProAudio-AVT)


Tablice interaktywne Hitachi StarBoard FX – skuteczna komunikacja i wygodna obsługa

altFirma Image Recording Solutions wprowadziła do oferty nowe tablice interaktywne Hitachi StarBoard z serii FX, które są połączeniem tradycyjnej wersji suchościeralnej oraz jej elektronicznego odpowiednika, wyposażonego w funkcje przetwarzania nanoszonych danych. Dzięki bardzo wytrzymałej powierzchni, urządzenia te mogą być wykorzystywane zarówno w salach konferencyjnych, jak i klasach szkolnych.
Nowe tablice interaktywne oferują bezprzewodową łączność Bluetooth, dzięki czemu transfer danych do komputera lub projektora odbywa się w sposób bezpieczny i wygodny. Urządzenia mogą być również podłączone do sieci, co umożliwia każdemu uczestnikowi konferencji na bieżąco otrzymywać wszystkie informacje i zdalnie dokonywać niezbędnych zmian, prezentowanych od razu na tablicy. Z każdą tablicą firma dostarcza komplet oprogramowania prezentacyjnego StarBoard w wersji 6.3. Aplikacja ta oferuje szereg użytecznych funkcji, za pomocą których można dostosować urządzenie do indywidualnych potrzeb. Szczególną zaletą oprogramowania jest możliwość nagrywania przekazu wideo na żywo oraz dodawania komentarzy za pomocą wirtualnej klawiatury. Tablice posiadają przejrzyste menu ekranowe, które umożliwia szybką zmianę parametrów prezentacji, w tym rodzaju, koloru oraz wielkości czcionki. Obrazy opatrzone komentarzem są automatycznie zapisywane, dzięki czemu można szybko przejrzeć materiały zawarte w prezentacji przed jej zamknięciem. Zarządzanie cyfrowymi danymi na tablicy interaktywnej odbywa się za pomocą zwykłych markerów, myszki i klawiatury komputerowej oraz specjalnych wskaźników, które umożliwiają m.in. przenoszenie obiektów, zmianę ich wielkości oraz przemieszczanie wyświetlanych poszczególnych elementów.

(Źródło: 4Press)

Mitsubishi – wysoka jakość projekcji na każdej powierzchni

altFirma ProAudio-AVT poszerzyła ofertę projektorów marki Mitsubishi o dwa bliźniacze modele XD460U i XD490U, wyposażone w najnowszą 7-calową matrycę DLP DarkChip3, o rozdzielczości XGA. Nowe produkty przeznaczone są do prezentacji w salach konferencyjnych o średniej wielkości.
Projektory te oferują jasność na poziomie odpowiednio 2600 oraz 3000 ANSI lumenów oraz wysoki współczynnik kontrastu, wynoszący 2500:1. Dzięki zastosowaniu czterokolorowego koła barwnego oraz wielu algorytmów przetwarzania obrazu, w tym Mitsubishi Color Enhancer i opatentowanej przez firmę Texas Instruments technologii BrilliantColor, uzyskano zwiększenie jasności barw ze środka palety, a odtwarzane kolory są wyjątkowo czyste i żywe. Nowe modele wyposażono w szereg przydatnych funkcji, w tym możliwość korekcji efektu Keysone’a w dwóch płaszczyznach, wirtualny Lens Shift oraz opcję Wall color support, która oferuje wysoką jakość projekcji, nawet na kolorowych ścianach. Ponadto posiadają one rozbudowany panel przyłączy (m.in. złącze DVI-D) oraz lampę o trwałości do 5000 godzin.

(Źródło: ProAudio-AVT Sp. z o.o.)

Konkurs Media-Tech

Wspólnie z firmą Media-Tech przygotowaliśmy dla Państwa kolejny konkurs NETWORK magazynu, w którym do wygrania są klawiatury oraz myszki optyczne. Wystarczy w ciągu miesiąca od daty wydania tego numeru przysłać do naszej redakcji odpowiedź na pytanie: Ile modeli  kamer internetowych posiada w swojej ofercie Media-Tech? Na tych z Państwa, którzy najszybciej przyślą do nas poprawne odpowiedzi czekają nagrody, które ufundowała firma Media – Tech. Powodzenia!

(piek)

Mogą Cię również zainteresować