Idealny samochód to Jaguar?

przez Tomasz Głowacki
656 odsłony

Idealny samochód osobowy nie tylko powinien piękne wyglądać, ale również gwarantować swojemu właścicielowi wygodę, bezpieczeństwo, a także satysfakcję z jazdy. A takie cechy ponoć posiada Jaguar.

Które auto jest pod tym względem najlepsze? W badaniu brytyjskiego instytutu J.D. Power oraz magazynu „What Car?” wygrał Jaguar XF. W Wielkiej Brytanii zorganizowano test satysfakcji właścicieli samochodów różnych marek. W badaniu zebrano opinie ponad 17 tys. użytkowników samochodów dotyczące 104 modeli 27 producentów.
Jaguar XF osiągając wynik satysfakcji na poziomie 83,9% zajął pierwsze miejsce w kategorii aut luksusowych i drugie w ogólnej klasyfikacji wszystkich 104 modeli.


XF osiągnął maksymalną ilość punktów za styl, wygląd zewnętrzny i wnętrze. Bardzo wysokie noty otrzymał także w odniesieniu do kosztów użytkowania. Na ogólną liczbę punktów znaczący wpływ miało również zadowolenie kierowców z jakości
wykonania samochodów, bardzo wysoka ocena właściwości jezdnych oraz układu hamulcowego.

W zorganizowanym teście w ogólnej ocenie pojazdu brane były pod uwagę: wygląd samochodu (37% ogólnej liczby punktów), jakość wykonania i niezawodność
(24%), koszty eksploatacji (22%) oraz jakość serwisu oferowana przez dealerów (17%).

Mogą Cię również zainteresować