Iomega na targach CES 2011

przez Marek Wyrzychowski

Firma Iomega, globalny lider w systemach ochrony danych, podczas tegorocznych tarów CES 2011 zaprezentowała nowe produkty i rozwiązania w zakresie przechowywania danych oraz multimediów.

Przedstawiono między innymi:

Iomega SuperHero – nowatorskie urządzenie do archiwizacji, z wbudowaną ładowarką do telefonów iPhone. Zdaniem producenta to jedyne urządzenie do archiwizacji, automatycznie archiwizujące kontakty i zdjęcia z telefonu iPhone podczas ładowania baterii.


Iomega® Personal Cloud – zaawansowane rozwiązania do ochrony i zdalnego dostępu do danych dla użytkowników domowych oraz małych przedsiębiorstw, umożliwiające łatwą kontrolę nad osobistą „chmurą”. Iomega dokonała transformacji macierzy NAS w serwery działające w chmurze. Użytkownicy mogą mieć do nich dostęp w dowolnym czasie i miejscu. Kupując kilka urządzeń NAS firmy Iomega można zdalnie archiwizować dane z jednej lokalizacji do innej – domu, biura itp. Dzięki temu małe firmy mogą stworzyć idealne, tanie rozwiązanie na wypadek awarii.


Iomega® TV z oprogramowaniem Boxee – rodzina łatwych w obsłudze, multimedialnych urządzeń sieciowych wykorzystujących oprogramowanie Boxee, umożliwiających wyświetlenie na telewizorze stron internetowych, filmów i innych plików w formacie cyfrowym. Iomega TV z Boxee jest też zaawansowanym urządzeniem sieciowym, które zmienia telewizor w centrum multimedialne dla zawartości przechowywanej w dowolnym miejscu lokalnej sieci domowej. Dzięki Iomega TV z Boxee nie trzeba ruszać się od telewizora, by cieszyć się dostępem do internetu czy sieci domowej.

Mogą Cię również zainteresować