Jak nie dać się wciągnąć w kryptopiramidę?

przez Katarzyna Wagner

Czyli webinar z bardzo ważnym przesłaniem: „Masz za dużo kasy? Nie trać jej bez sensu. Nie wyrzucaj pieniędzy bezmyślnie w błoto. Lepiej wpłać na biedne albo chore dzieci. Nie rób z siebie debila. Bądź mądry i nie sponsoruj twórców piramid finansowych…

Nie płać twórcom piramid finansowych. Nie bądź pomocnikiem w procesie tuczenia już wypasionych byków. Pomagaj potrzebującym. Nie płać piramidom finansowym. STOP!”

Za prowadzenie i udział w piramidzie finansowej grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Przekonali się już o tym m.in. Manfred H., Marcin P., Sven M. czy ostatnio Krzysztof C. Nie bierz z nich przykładu. Nie bądź debilem. Bądź mądry.  

Jak szybko i łatwo rozpoznać piramidę finansową i nie dać się wciągnąć w taki proceder dowiecie się już 10 lipca 2017 roku podczas webinaru, który na żywo poprowadzi Maciej Maciejewski – redaktor naczelny pisma „Network Magazyn”. Trzeba się tylko zapisać.

Rejestracja: http://fxparkiet.pl/webinar.php

Niestety, dynamiczny rozwój internetu niesie ze sobą również aspekty ujemne. Spowodował, że różnej maści naciągacze, oszuści i hochsztaplerzy jeszcze mocniej prześcigają się w wymyślaniu i inicjowaniu nowych przedsięwzięć bazujących na sprzedaży lawinowej. I zdaniem naszej redakcji, jeśli dziś nikt nie zajmie się poważnie sprawą piramid finansowych, które ostatnio sprytnie ewoluowały, to za kilka lat nikt już nad tym nie zapanuje. Nawet nadprokurator…

Dlatego w tym roku przede wszystkim staramy się uświadomić kompetentnych ludzi, instytucje i urzędy, jak problem ten ostatnio nabrzmiał. Edukacja społeczeństwa w tym zakresie powinna być skuteczniejsza. Ludzie muszą wiedzieć jak nie dać się zmanipulować i doprowadzić do momentu, kiedy człowiek budzi się pewnego ranka z ręką w nocniku. Potrzeba więcej szybkiego przekazu informacji i porządnej edukacji. Bo z punktu widzenia dziennikarstwa, które powinno rzetelnie informować, w przypadku piramid finansowych najważniejszym czynnikiem jest CZAS. Nie bezsensowne bicie piany, ugniatanie kubka i odgrzewanie starych kotletów typu Amber Gold czy FinRoyal. Teraz, kiedy Marcin P. siedzi w pierdlu, do tej piramidy nikt już pieniędzy nie wpłaci.

O piramidach finansowych trzeba zatem ludzi informować szybko i uczyć, jak je łatwo rozpoznać. Z najważniejszego w tej materii punktu widzenia czyli dlatego, że problem ten ma niezwykle wysoki priorytet w kwestii potrzeby ochrony nie tylko interesu indywidualnego, ale przede wszystkim interesu społecznego, informacja o piramidach finansowych musi być natychmiastowa.

Zapraszamy więc na webinar pt. „Jak nie dać się wciągnąć w kryptowalutę?”, który na żywo już 10 lipca 2017 roku poprowadzi Maciej Maciejewski – redaktor naczelny pisma „Network Magazyn”. Dowiesz się w nim m.in. jak w bardzo łatwy sposób rozpoznać piramidę finansową, dzięki czemu nie stracisz pieniędzy, czasu, znajomych, twarzy, marki i wizerunku… Zapisz się już teraz:  

http://fxparkiet.pl/webinar.php

Maciej Maciejewski jest dziennikarzem, publicystą, entuzjastą przedsiębiorczości i biznesu, zwłaszcza systemu network marketing (marketing sieciowy, MLM). Obserwuje i opisuje rzeczy potrzebne i inspirujące, ale również dziwne i ulotne (piramidy finansowe). Jest pomysłodawcą i redaktorem naczelnym „Network Magazynu” – jedynego w Polsce, niezależnego pisma dla sektora DS/MLM. Współtwórca pierwszego na świecie „Klubu TOP Liderów MLM”, twórcą instytutu szkoleniowego „Akademia MLM” – jednostki edukacyjnej, skupiającej pod jednym szyldem światowej sławy specjalistów z różnych dziedzin, której zadaniem jest organizacja szkoleń, konferencji i seminariów z zakresu przedsiębiorczości, biznesu i sprzedaży oraz pomoc w inicjowaniu nowych firm MLM. Jego zainteresowania oscylują wokół historii. W szczególności studiuje tajemnice i zagadki średniowiecza, wojskowości polskiej oraz sławnych bitew, które wpływały na losy świata. Na temat systemu MLM i powstania „Network Magazynu” rozmawiali z nim blogerzy, autorzy „Podcastu 15 minut” – Wojciech Stępkowski i Piotr Mitura: „Ruchcug i prostowanie słupów oświetleniowych. Maciej Maciejewski na wesoło o poważnych życiowych decyzjach i jak doszło do powstania Network Magazynu” oraz znany strateg i trener sukcesu Piotr Domurad w materiale „Gazeciarz od biznesu MLM. Rozmowy Kontrolowane”. O network marketingu ukazał się z nim i Piotrem Wajszczakiem również ciekawy wywiad na portalu Bankier.pl  „MLM – biznes zwyczajny – niezwyczajny”. Niedawno wziął również udział w programie red. Tomasza Wróblewskiego „Ekonomia rynek” wyemitowanym w stacji Telewizji Republika, gdzie mówił na temat obecnej sytuacji piramid finansowych w Polsce: „Piramidy finansowe w Telewizji Republika”.

Mogą Cię również zainteresować