Jak wydać swoją prywatną książkę w XXI wieku czyli drobny news o profesjonalnym druku na życzenie

przez Maciej Maciejewski
528 odsłony

Autorzy książek mogą teraz wgrywać swoje wiekopomne dzieła również w języku polskim i ukraińskim oraz drukować je na życzenie za pośrednictwem Amazon.pl docierając w ten sposób do milionów Czytelników.

źródło: Pixabay

Amazon.pl uruchamia w Polsce usługę druku książek na życzenie. Nowa usługa umożliwia niezależnym autorom samodzielną publikację dzieł w twardej i miękkiej oprawie w ramach Amazon Kindle Direct Publishing (KDP). Dzięki temu autorzy z całego świata mogą publikować książki w języku polskim, ukraińskim, a także w 35 innych językach w ponad 10 sklepach Amazona.

Po złożeniu zamówienia książki są drukowane, a następnie wysyłane z drukarni umożliwiającej podobno najszybszą dostawę do Czytelników. Amazon posiada drukarnie w wielu lokalizacjach, w tym między innymi we Wrocławiu. Druk na życzenie również zwiększa wybór książek, ponieważ są one zawsze dostępne.

– Usługa druku na życzenie Amazon znacznie ułatwia uznanym autorom, jak i początkującym pisarzom udostępnianie dzieł w formie fizycznych książek milionom Czytelników na całym świecie. Jesteśmy bardzo podekscytowani jej uruchomieniem na Amazon.pl – mówi Mourad Taoufiki, dyrektor generalny w Amazon.pl.

Książki polskich autorów, takich jak Alicja Urbanowicz i Magdalena Stanhoff są obecnie dostępne na Amazon w ramach Kindle Direct Publishing, a dzięki wprowadzeniu nowej usługi będą do kupienia na Amazon.pl również w formie drukowanej.

Dzięki usłudze druku na życzenie Amazona autorzy mogą liczyć na dodatkowe źródło przychodów, uzyskując 60% opłat licencyjnych od sprzedanego egzemplarza.

Więcej informacji na stronie Kindle Direct Publishing.

Amazon działa w Polsce od 2014 roku i stworzył ponad 25 000 stałych miejsc pracy w dziesięciu nowoczesnych centrach logistyki, a także w biurze Amazon Web Services w Warszawie oraz Centrach Rozwoju Technologii w Gdańsku, Krakowie i Warszawie. Centra Rozwoju Technologii Amazon to pionierskie ośrodki badawczo-rozwojowe, które dostarczają innowacyjnych rozwiązań wykorzystywanych w produktach i usługach Amazon na całym świecie, m.in. technologię, dzięki której Alexa posługuje się mową. Od 2012 Amazon zainwestował w Polsce roku ponad 12 mld zł, między innymi w infrastrukturę realizacji zamówień i jednostki badawcze, a także w wynagrodzenia dla pracowników. Miliardy dolarów przeznaczył również na rozwój infrastruktury i usług technicznych, które pomagają małym i średnim firmom docierać do nowych klientów w kraju i za granicą.

Mogą Cię również zainteresować