Jak zredukować koszty użytkowania sieci?

przez (Źródło: Inventive Communication)
588 odsłony

Zarówno przełączniki wolnostojące, jak i te montowane w obudowach, zostały wyposażone w nowe układy optymalizujące pobór mocy, pozwalając zredukować pobieraną energię o około 52%.

Zarówno przełączniki wolnostojące, jak i te montowane w obudowach, zostały wyposażone w nowe układy optymalizujące pobór mocy, pozwalając zredukować pobieraną energię o około 52%. Nowe, energooszczędne technologie zostały zaimplementowane w przełącznikach: 16- i 24-portowych ProSafe® Gigabit Ethernet Switches (JGS516v2, JGS524v2); 5- i 8-portowych ProSafe®  Gigabit Ethernet Desktop Switches (GS105v3, GS108v3); i 5- i 8-portowych ProSafe®  Gigabit Ethernet Switches (GS605v3, GS608v3).

– Rynek małych i średnich przedsiębiorstw zawsze przykładał wiele uwagi do kosztów energii. Zielone przełączniki NETGEAR umożliwią redukcję kosztów, pozwalając zachować najwyższą możliwą wydajność – powiedział Sanjay Kumar, dyrektor ds. przełączników SMB w firmie NETGEAR. – Prowadziliśmy konsekwentne prace nad stworzeniem nowych układów, które pozwoliłyby sprostać wymogom rynku małych i średnich przedsiębiorstw. Znajduje się w awangardzie dostawców oferujących energooszczędne rozwiązania. Mamy wiele produktów, które otrzymały certyfikaty ENERGY STAR. Redukcja poboru mocy przez nasze przełączniki to kolejny krok milowy w drodze do uczynienia naszych produktów bardziej przyjaznymi środowisku.

Źródło: INVENTIVE Communication

Ten tekst jest jedynie fragmentem całego artykułu, który znajdziesz w wydaniu drukowanym Network Magazyn nr 20/2009.

Mogą Cię również zainteresować