Kawa na zawołanie

przez Maciej Badowski
466 odsłony

O tym, że najnowsza technologia wkroczyła do świata kuchni wiadomo nie od dzisiaj. Kiedy pojawiły się pierwsze ekspresy do kawy, nikt z pewnością nie przypuszczał, że upływający czas przyniesie aż takie zmiany tego urządzenia.


Firma Hammacher Schlemmer przedstawił ekspres do kawy, który reaguje… na głos. Interaktywne urządzenie to bez wątpienia przełom wśród ekspresów do kawy. Aby przygotować w nim kawę nie trzeba naciskać szeregu guzików, wystarczy wydać odpowiednią komendę. Inteligentne urządzenie zapyta nas czy chcemy nastawić czas czy zaparzyć kawę. W przypadku drugiej odpowiedzi interaktywny ekspres grzecznie prosi o określenie dokładnej godziny. Potem pozostaje nam tylko czekać na gorącą kawę. Urządzenie jest wyposażone w specjalny system do rozpoznania i identyfikacji głosu.

Swoim wyglądem ekspres nie różni się praktycznie niczym od swoich klasycznych braci. Zdaniem producentów innowacja wewnątrz urządzenia nie musi iść w parze z kosmicznym designem. Główną zaletą ekspresu, którą podkreślają jego twórcy, jest wyeliminowanie zamieszania związanego z użyciem przycisków. Ci, którzy są zmęczeni guzikowymi maszynami, już za 100 dolarów mogą odmienić swój kawowy los.

Mogą Cię również zainteresować