Koncern Avon otrzymał aprobatę skaczącego króliczka

przez Maciej Maciejewski
351 odsłony

„Firma Avon ogłosiła zrobienie kolejnego kroku w zapewnianiu bezpieczeństwa, wysokiej jakości i skuteczności produktów, kontynuując jednocześnie swoje niezachwiane zaangażowanie na rzecz dobrostanu zwierząt” – czytamy w informacji prasowej.

W ramach tych starań firma została oficjalnie zatwierdzona jako część Leaping Bunny Program, globalnej organizacji stosującej rygorystyczne kryteria identyfikacji marek wolnych od okrucieństwa i przyjaznych zwierzętom.

Aby uzyskać ten status, Avon wdrożył surowe standardy dla swojego wewnętrznego dostawcy i systemu monitorowania całego łańcucha dostaw, aby sprawdzać składniki produktów pod kątem testów na zwierzętach. Certyfikat Leaping Bunny to stałe, roczne zobowiązanie co oznacza, że aby pozostać częścią programu wysiłki Avon muszą być kontynuowane w przyszłości.

– Nie przestaniemy pracować nad zmianami regulacyjnymi, dopóki niepotrzebne stosowanie testów na zwierzętach w branży kosmetycznej nie zostanie całkowicie zakończone – powiedziała Natalie Deacon, dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju w firmie Avon.

Mogą Cię również zainteresować