Kontakt w biznesie MLM. Satelita EUTELSAT KONNECT VHTS pomyślnie wyniesiony na orbitę

przez Maciej Maciejewski

Satelita komunikacyjny nowej generacji zapewni szybkie połączenia szerokopasmowe i mobilne, dzięki czemu zmniejszą się obszary wykluczenia cyfrowego w Europie. Czy skorzystają na tym menadżerowie i biznesmeni budujący biznes MLM? Oczywiście! Wszak to system globalny…

źródło: Pixabay

Satelita komunikacyjny EUTELSAT KONNECT VHTS zbudowany przez Thales Alenia Space, spółkę joint venture Thales (67%) i Leonardo (33%) został przetransportowany przez składająca się z 5 różnych silników rakietę Ariane. Obiekt został wystrzelony w przestrzeń kosmiczną na terenie centrum kosmicznego w Kourou (Gujana Francuska).

To wielki sukces pod kątem nie tylko usług prywatnych, ale przede wszystkim w kontekście rozwoju biznesu. EUTELSAT KONNECT VHTS to satelita o ogromnej przepustowości, który został zbudowany przez międzynarodowego operatora Eutelsat. Olbrzymia moc obliczeniowa pozwoli na uzyskanie szerokopasmowej i mobilnej łączności na obszarze całej Europy, Afryki Północnej oraz na Bliskim Wschodzie. Satelita nadaje w paśmie Ka z przepustowością wynoszącą 500 Gbps co sprawia, że jest największym i najbardziej pojemnym, geostacjonarnym satelitą, który kiedykolwiek został zbudowany w Europie. Obiekt został wyposażony w najpotężniejszy pokładowy procesor cyfrowy, jaki dotychczas umieszczono na orbicie. Zaawansowany technologicznie układ umożliwia elastyczność w przydzielaniu pojemności i optymalne wykorzystanie widma.

EUTELSAT KONNECT VHTS to satelita o parametrach, które robią wrażenie. Ma 9 metrów wysokości, czyli tyle co trzypiętrowy budynek. Rozpiętość jego skrzydeł wynosi ponad 45 metrów, a waga startowa to 6,4 tony metrycznej. Trwałość konstrukcji zapewnia mu żywotność zaplanowaną na ponad 15 lat. Satelita powstał w oparciu o w pełni elektryczną platformę Spacebus NEO firmy Thales Alenia Space, a projektowany był we współpracy z francuską i europejską agencją kosmiczną CNES i ESA.

Satelita nowej generacji ma pojemność siedem razy większą niż jego poprzednik satelita EUTELSAT KONNECT wystrzelony w 2020 roku. Dzięki swoim parametrom i mocy ma szansę zniwelować wykluczenie cyfrowe, jakiego doświadcza Europa, zwłaszcza w bardziej odizolowanych regionach i zapewnić bardzo szybki dostęp do internetu wszystkim mieszkańcom kontynentu. Usługi HTS będą dostępne na ziemi, w powietrzu i na morzu, w dowolnym miejscu i czasie na obszarze objętym zasięgiem, a ich wydajność będzie porównywalna z usługami dostarczanymi za pomocą światłowodów.

– Jestem bardzo dumny z udanego startu EUTELSAT KONNECT VHTS. Ten satelita to wysoce zaawansowany technologicznie układ, który jest wynikiem niezwykle owocnej, wieloletniej współpracy naszej firmy z Eutelsatem – powiedział Hervé Derrey, prezes i dyrektor generalny Thales Alenia Space.

–  EUTELSAT KONNECT VHTS jest wyrazem naszej wizji, aby dostarczać szerokopasmową łączność do każdego domu i biura w dowolnym miejscu Europy tak, aby do każdego użytkownika docierało 100 Mb/s na użytkownika. Nadszedł czas, aby na naszym kontynencie nie było już białych plam, do których nie dociera wysokiej klasy internet.

O THALES ALENIA SPACE. Bazując na ponad 40-letnim doświadczeniu i wyjątkowej kombinacji umiejętności, kompetencji i kultury, Thales Alenia Space dostarcza opłacalne rozwiązania z zakresu telekomunikacji, nawigacji, obserwacji Ziemi, zarządzania środowiskiem, badań, nauki i infrastruktury orbitalnej. Zarówno rządy, jak i prywatni przedstawiciele przemysłu polegają na Thales Alenia Space w zakresie opracowywania systemów satelitarnych, które zapewniają połączenie i pozycjonowanie w dowolnym miejscu i czasie, obserwują naszą planetę, ulepszają zarządzanie jej zasobami, a także eksplorują nasz Układ Słoneczny i przestrzeń poza nim.

Thales Alenia Space postrzega Kosmos jako nowy horyzont, który pomoże uzyskać lepsze i bardziej zrównoważone życie na Ziemi. Jako spółka joint venture firm Thales (67%) i Leonardo (33%) Thales Alenia Space współpracuje również z Telespazio, tworząc Space Alliance oferujący pełen zakres rozwiązań dla sektora kosmicznego. Thales Alenia Space w 2020 roku osiągnęła skonsolidowane przychody w wysokości ok. 1,85 mld euro i zatrudnia ok. 7,7 tys. pracowników w 10 krajach w 17 lokalizacjach w Europie (w tym w Polsce) i w 1 w USA.

Mogą Cię również zainteresować