Laptop z klawiaturą jak w PC?

642 odsłony

Laptop to urządzenie, które ze swojej natury jest mniejsze niż komputer stacjonarny. To banalne stwierdzenie. Jednak, czy zmieni się w momencie, gdy ktoś będzie chciał zamontować w laptopie klawiaturę od PC?

Każdy kto użytkował laptopa, mniej lub bardziej narzeka na klawiaturę. Złe położenie przycisków, małe pole manewru i nieważne, jak dobry byłby laptop, to zawsze klawisze są nie dość dobrze rozmieszczone. Jak informuje portal Gadżetomania.pl, już niedługo może się to zmienić.


Nieocenieni wizjonerzy z Yanko Design znaleźli rozwiązanie tego problemu tworząc koncepcję netbooka iWEB 2.0 z rozkładaną klawiaturą, o specyfikacji, jak sami określają, “utopijnej”. Wcześniej firmy próbowały rozwiązać ten problem, zwykle z marnym efektem. Ale projekt Yanko ma szansę zrewolucjonizować rynek komputerowy. Składany netbook ma mieć dotykowy ekran pojemnościowy o przekątnej 6,5” w panoramie, z obsługą technologii multitouch i akcelerometrem. Klawiatura po rozłożeniu jest wielkości desktopowej. Po złożeniu natomiast, wymiary komputera są w pełni zadowalające – 16 x 10,6 cm oraz zaledwie 18 mm grubości – czytamy na portalu.


Kiedy i czy w ogóle się laptop przyjmie, zobaczymy w przyszłości. W przeszłości, też coś co było na pierwszy rzut oka odstające od standardów, po pewnym czasie znajdowało rzesze wielbicieli.

Mogą Cię również zainteresować