LETNIA KONFERENCJA NATURE’S SUNSHINE

przez Adrian Golański

„Przyspieszamy” – pod takim hasłem odbyła się tegoroczna Letnia Konferencja Nature’s Sunshine. Mimo sezonu urlopowego sympatycy tej firmy zapełnili salę konferencyjną Centrum Kongresowego Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim (20-21 lipca 2019).

Ponad pół tysiąca klientów VIP i dystrybutorów z Polski, Litwy, Łotwy oraz Estonii stawiło się w Ożarowie Mazowieckim, aby podsumować mijające półrocze i poznać plany network marketingowej firmy Nature’s Sunshine na najbliższe miesiące. A te są bardzo ambitne!

Zanim goście dotarli do sali konferencyjnej mogli poznać pierwszą oznakę przyspieszenia. W hotelowym foyer dumnie prezentowała się pierwsza nowość: Autentyczne Olejki Eteryczne. Firma Nature’s Sunshine jako jeden z liderów rynku wellness postanowiła wprowadzić do Polski nową linię produktów. Olejki spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem i przez dwa konferencyjne dni cieszyły się ogromnym powodzeniem na stoisku sprzedażowym. Dziewięć oryginalnych zapachów szczelnie wypełniało hotelowe pomieszczenia, a żaden z prezentowanych olejków nie umknął uwadze konferencyjnych gości. Premiera nowych produktów jeszcze przed startem konferencji zwiastowała udany event. Taka właśnie była Letnia Konferencja 2019.

Punktualnie o godzinie 12:00 z konferencyjnej sceny padły pierwsze słowa. Zebranych gości powitał prowadzący tegoroczne wydarzenie Adrian Golański (marketing & operations manager w Nature’s Sunshine). Wśród zgromadzonych na sali nie zabrakło znamienitych osobistości ze świata nauki i medycyny. W pierwszym rzędzie zasiedli przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej, a precyzyjniej jego prezes dr n. med Andrzej Bugajski oraz sekretarz prof. dr hab. Andrzej Ziemba. Ich obecność to owoc nawiązanej rok temu współpracy i rekomendacji udzielonej przez PTMS dla Zestawu Sport (zestaw produktów przeznaczony dla osób aktywnych fizycznie). Na konferencji Nature’s Sunshine nie mogło zabraknąć przedstawiciela Instytutu Integracji Medycyny dr Andrzeja Balcerzaka oraz prof. dr hab. med. Dariusza Włodarka ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Swoje miejsca zajęli również dr hab. prof. Katarzyna Antosik oraz dr n. med. Zbigniew Martyka.

Nie minął kwadrans, a na scenie pojawili się pierwsi mówcy. Na początek gromkie brawa spadły na uczestników RISING STAR 2019 (wycieczka do USA na koszt Nature’s Sunhine), którzy w czerwcu odwiedzili główną siedzibę firmy w amerykańskim stanie Utah. Ich relacja z USA spotkała się entuzjastycznym przyjęciem.

Jako pierwszy miejsce za mównicą zajął dyrektor generalny polskiego oddziału Nature’s Sunshine Grzegorz Małachowski. To właśnie on miał do przekazania informacje, na które zebrani na sali goście czekali z największą niecierpliwością. Zanim dyrektor Małachowski zdradził plany firmy, podsumował mijające, rekordowe pod każdym względem półrocze. To już 10 rok, kiedy Nature’s Sunshine przyspiesza swój wzrost. „Rośniemy szybciej, a utrzymanie tego tempa oznacza rekordowe obroty w 2019 roku” – taki przekaz płynął z pierwszej części prezentacji.

A potem? Przeszliśmy do najbliższej przyszłości, a w niej znalazło się miejsce dla wprowadzania nowych produktów z kolagenem na czele, zagranicznych wycieczek jak Sunshine Trip 2020, czy ekspansji firmy na rynki Europy Zachodniej.

Gwoździem konferencji były oczywiście Autentyczne Olejki Eteryczne, które z konferencyjnej sceny przedstawił przedstawiciel centrali Nature’s Sunshine z USA, product portfolio manager – Jose Odair Diaz. Lawendowy, miętowy, herbaciany… Właśnie one były głównym tematem prezentacji gościa z Ameryki. Jose zaraził uczestników konferencji ogromnym entuzjazmem, który potęgowany ożywczym aromatem olejków pozostał z nimi aż do końca konferencji.

Zaraz po prezentacji nowych produktów prowadzący zaprosił gości na godzinną przerwę, którą Ci wykorzystali do ostatniej minuty, kupując Autentyczne Olejki Eteryczne.

Czas po przerwie to już tradycyjnie w Nature’s Sunshine chwila dla wyróżniających się dystrybutorów. Na konferencyjną scenę zaproszono wszystkich gości, którzy osiągnęli kolejne etapy w swojej karierze, a prowadzący miał trudne zadanie wyczytania ponad 300 nazwisk! Pierwsi na scenie pojawili się laureaci rankingu BEST NETWORKER. To nowa kategoria, której zwycięzcy zostaną nagrodzeni ekskluzywną wycieczką Sunshine Trip 2020.

Potem kolejno na scenie gościli Liderzy Nature’s Sunshine…

… A na koniec nagrodzono dyrektorów-asystentów i dyrektorów-konsultantów: Dariusza Ciszka oraz Pelagię i Mariana Pietkiewiczów.

Oficjalną część Letniej Konferencji zakończyły emocjonalne przemówienia dyrektorów Nature’s Sunshine, do grona których systematycznie dołączają kolejni dystrybutorzy.

Sobota dobiegała końca, ale zanim goście udali się na odpoczynek, ich uszy i oczy cieszył jeszcze koncert zespołu Laura Jazz Band, a energię wyniesioną z konferencji spożytkowali na dobrą zabawę w trakcie wieczoru tanecznego. Przed nimi jeszcze ciekawa niedziela w zupełnie nowej formule.

Drugi dzień konferencji to zgodnie z tradycją czas ciekawych wykładów. Tak było również tym razem, a atrybutami konferencyjnego gościa stały się długopis i notes. Na scenie przemawiali ludzie ze świata nauki i medycyny. Ci sami, którzy pierwszy dzień konferencji śledzili z krzeseł w pierwszym rzędzie. Każdy z mówców miał do zagospodarowania 15 minut i wszyscy dzielnie poradzili sobie z tym wyzwaniem. Uczestnicy konferencji przyjęli nową formułę szkoleń z aprobatą i każdego z przemawiających nagrodzili gromkimi brawami.

Również 15 minut mogli przemawiać nasi dystrybutorzy. Nowi dyrektorzy oraz podsumowujący wydarzenie członek rady dyrektorów Marek Wierbiłowicz poradzili sobie równie dobrze.

Letnia Konferencja dobiegała końca, a w powietrzu czuć było niedosyt. Ale też spełnienie. Konferencyjna loteria, w której nagradzano najnowszymi produktami była ostatnim akcentem wydarzenia.

To był wspaniały weekend dla wszystkich sympatyków Nature’s Sunshine. Nawet tak udane spotkania muszą się niestety skończyć, ale przed Wami największe wydarzenie. Już w styczniu Nature’s Sunshine będzie świętować 10-lecie działalności w Polsce. Zapraszamy na Galę 10 lat Nature’s Sunshine Products Poland! 18 stycznia 2020, hotel Narvil w Serocku. Do zobaczenia! Więcej informacji już wkrótce.

Relację przygotował Adrian Golański, marketing & operations manager w firmie Nature’s Sunshine Products Poland.

Mogą Cię również zainteresować