Lustro za 22 tysiące złotych

przez Marek Wyrzychowski, źródło: Engadget.com

Zwykłe lustro łazienkowe zdecydowanie nie należy do gadżetów, którymi warto się chwalić. Mając jednak do wydania nieco więcej pieniędzy, możemy sprawić, by nasza łazienka stała się prawdziwym domem nowych technologii.


Co potrafią najnowocześniejsze lustra? Cybertecture Mirror to projekt Jamesa Lawa. Zaprojektowane przez niego lustro posiada wymiary 800 x 500 x 50 milimetrów. Najnowocześniejsze, wręcz high-endowe lustro zostało wyposażone w powłokę zapobiegającą osiadaniu pary wodnej, WiFi i głośniki stereo. Dodatkowo w lustrze został zainstalowany… system operacyjny Android, dzięki któremu mamy możliwość przechowywania danych w chmurze. Dodatkowo na powierzchni wyświetlane są informacje o pogodzie, kalendarz, a nawet wiadomości.

Całość może być sterowana za pomocą aplikacji zainstalowanej w pamięci smartfona. Koszt takiego urządzenia to ponad 7 000 dolarów. Już zaczęto przedsprzedaż tego niezwykłego wynalazku w Hongkongu. Zdaniem producenta w ciągu trzech lat uda się sprzedać około dwóch milionów luster. Zasadę działania lustra można zobaczyć na filmie:

Mogą Cię również zainteresować