LUX GROUP pomaga ofiarom wojny w Ukrainie

przez Maciej Maciejewski
649 odsłony

Działający w systemie sprzedaży bezpośredniej projekt LUX GROUP zorganizował bardzo interesującą akcję humanitarną. 4 sierpnia 2022 roku dyrektor generalny Urs Meier miał zaszczyt przekazać czek o wartości 61.440 euro jako darowiznę od LUX GROUP na rzecz Szwajcarskiego Czerwonego Krzyża (SRC) w Bernie. Firma zebrała taką kasę dla ofiar wojny w Ukrainie.

Beatrice Weber & Urs Meier

Dyrektor generalny LUX GROUP przekazując czek kierownikowi programu SRC ds. wsparcia ofiar w Ukrainie – Beatrice Weber, przekazał informacje o ogromnym wysiłku wszystkich przedstawicieli handlowych LUX w 30 krajach Europy i Ameryki Łacińskiej:

„W marcu 2022 roku, każda nasza krajowa organizacja sprzedaży przekazała 10 euro za każdą sprzedaną jednostkę LUX naszym klientom, a Lux International AG – spółka holdingowa grupy, podwoiła tę kwotę. Ponadto liczne organizacje krajowe hojnie zaokrągliły swoje zebrane kwoty, a te dodatkowe darowizny zostały ponownie podwojone przez Lux International AG” – powiedział Urs Meier.

W ten sposób zgromadzono w końcu imponującą kwotę w wysokości ponad 60 000 euro. Beatrice Weber wyraziła swoje uznanie i wdzięczność dla wysiłków stojących za całą akcją. Wyjaśniła też, jak te środki zostaną wykorzystane w ścisłej współpracy z ukraińskim RC, w dwóch konkretnych regionach kraju dotkniętego wojną. Chodzi głównie o przygotowanie się na mroźną zimę (ogrzewanie) oraz zakup leków dla lokalnych szpitali.

Lux International AG to międzynarodowy koncern zajmujący się sprzedażą bezpośrednią z siedzibą w Szwajcarii. W swojej historii, która sięga 1901 roku, spółka przyczyniła się do ogromnego rozwoju wysokiej jakości sprzętu AGD swoimi licznymi, znanymi na całym świecie nowościami i innowacjami. W ten sposób projekt ten już od ponad 120 lat angażuje się w tworzenie zdrowych domów na całym świecie. W Polsce LUX GROUP od kilku lat reprezentuje podmiot o nazwie Lux Welity Polska Sp. z o.o. Ze szczegółową historią tego biznesu można się zapoznać w tym miejscu.  

Mogą Cię również zainteresować