Maciejewski wygrał sprawę z FutureNet i R. Ziemianem

przez Marek Wyrzychowski

Wyrokiem Sądu Okręgowego w Katowicach z dnia 20 grudnia 2018 roku redaktor naczelny Network Magazynu – Maciej Maciejewski, wygrał sprawę o ochronę dóbr osobistych z firmą FutureNet (obecnie nazwa brzmi BCU Trading LLC) i jej prezesem Romanem Ziemianem.

źródło: Facebookźródło: Facebook

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się po publikacji na łamach Network Magazynu kilku artykułów na temat kontrowersyjnej działalności zarejestrowanego w Dubaju przedsięwzięcia o nazwie FutureNet. Po wypunktowaniu w nich kilku bardzo ważnych, nieprawdziwych informacji używanych przez FutureNet w celu promowania i budowania sobie marki, redaktor Maciejewski został wzięty w krzyżowy ogień spraw sądowych. Najpierw pozwał go znany w Polsce szkoleniowiec Piotr T. („Pozamiatane. Red. Maciejewski wygrał w sądzie z Piotrem T.”), a następnie sama spółka i jej prezes Roman Ziemian.

Z Piotrem T. redaktor wygrał sprawę w październiku 2018 roku. Została jeszcze ta z FutureNet i jej prezesem. Dzisiaj o godz. 11:10 Sąd Okręgowy w Katowicach wydał wyrok, którym oddalił pozew w całości i zarządził od Romana Ziemiana zwrot kosztów procesu na rzecz pozwanego w wysokości 737 zł.

Firmę FutureNet i Romana Ziemiana przed sądem reprezentowali adw. Dariusz Minkus, adw. Jerzy Burliński, adw. Tomasz Nowakowski oraz adwokat Magdalena Kołodziejczuk. Pełnomocnikiem redaktora Maciejewskiego w opisanym procesie był adwokat Maciej Landowski z Maciej Landowski Kancelaria Adwokacka w Warszawie, który podkreślał w naszej rozmowie, że orzeczenie nie jest prawomocne.

Przypomnijmy jeszcze publikacje Network Magazynu o FutureNet, które stały się zalążkiem do ww. procesów:

„Krótki news o firmie FutureNet. Po czynach ich poznacie”

„Prezes FutureNet znów wprowadził ludzi w błąd?”

wokanda z dnia 20 grudnia 2018wokanda z dnia 20 grudnia 2018

Mogą Cię również zainteresować