Microsoftu problemy ze sprzętem

przez Tomasz Głowacki
550 odsłony

Wielki gigant komputerowy chyba wyciągnął wnioski z problemów, jakie mają producenci samochodów. Za w czasu wykrył usterki i nie dopuścił do sprzedaży swoich wadliwych aplikacji.

Marcowy pakiet uaktualnień Microsoftu miał być zabiegiem propagandowym firmy. Koncern Gatesa chciał zaprezentować uaktualnienie do MS Office 2007, które miało wyposażyć pakiet aplikacji biurowych w pełną obsługę technologii Net 4.0. Jak się okazało, poprawki były wadliwe i po zainstalowaniu spowodowały sporo problemów. Użytkujący program mogli podziwiać najstarszy „wynalazek” firmy z Redmond – blue screen. Zawieszki i regularne wyłączanie aplikacji to było coś, co zawsze dobrze wychodziło aplikacjom Microsoftu. Drugi problem dotyczył wersji Excela 2002 i 2003. Po zainstalowaniu marcowych poprawek okazało się, że w menu „Dodaj/Usuń Programy” oraz „Zainstalowane poprawki” pojawiły się opisy owych uaktualnień w języku… chińskim (zamiast w angielskim).

Koncern już zapowiedział usunięcie wszystkich poprawek, nie mniej jednak, nie można odnieść wrażenia, że co Microsoft nie wypuści na rynek, to i tak prędzej czy później będzie się tłumaczył z działania tego produktu.

Mogą Cię również zainteresować